Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Ēnu dienā aicina „pielaikot” divdesmit Rail Baltica projekta profesiju

14. Martā, 2024

Ēnu dienā, kas šogad Latvijā norisināsies 4. aprīlī ar saukli „Pielaiko profesiju!”, jaunieši varēs tuvāk iepazīties ar Rail Baltica projektu un klātienē iepazīt aptuveni 20 projektā iesaistīto speciālistu profesiju.

Plašā Rail Baltica komanda jau tradicionāli piedalās Junior Achievement Latvia rīkotajā Ēnu dienā, ļaujot jauniešiem iepazīties ar Rail Baltica nacionālā ieviesēja  – Eiropas Dzelzceļa līnijas, kopuzņēmuma RB Rail AS un Satiksmes ministrijas, kā arī būvnieku – pilnsabiedrības Bererix un B.S.L. Infra speciālistu amatiem.

Šogad Eiropas Dzelzceļa līnijas iepazīstinās ar darba aizsardzības speciālista, korporatīvā vadītāja un projekta vadītāja darba specifiku un ikdienu. Rail Baltica Centrālā mezgla būvnieks Bererix aicina „pielaikot” projektētāja, iesaistīto pušu attiecību vadītāja, grāmatveža un būvdarbu vadītāja un citas profesijas. Savukārt Rail Baltica RIX Rīgas lidostas stacijas būvnieka B.S.L. Infra aicina ēnot būvinženieri, tāpat Rail Baltica RIX Rīgas lidostas stacijas būvlaukumā ir iespēja visas klases ekskursijai. 
Arī Rail Baltica kopuzņēmums RB Rail AS šogad jauniešiem vērs durvis, piedāvājot iepazīt dažādas tehniskās profesijas, tostarp sistēmu un ekspluatācijas nodaļas inženiera, būvmateriālu sagādes vadītāja vietnieka, BIM (Būves informācijas vadība) un ĢIS (Ģeogrāfiskā informācijas sistēma) speciālistu amatu. Savukārt Satiksmes ministrija jauniešus aicina iepazīt transporta un sakaru nozari, kā arī sekot Rail Baltica projektā iesaistīto speciālistu ikdienai. Ēnu dienā jauniešiem būs iespēja tikties ar satiksmes ministru Kasparu Briškenu, kurš atklās Ēnu dienu ministrijā, un kopumā ielūkoties desmit profesiju ikdienā.

Jaunieši tradicionāli iepazīstas ar Rail Baltica projektā iesaistīto organizāciju un to speciālistu darba specifiku, pavadot laiku organizāciju birojos, dodoties arī ar speciālistiem viņu ikdienas gaitās. Ēnu dienas ietvaros jauniešiem, kuri „pielaiko” Rail Baltica projekta speciālistu profesiju, ir arī unikāla iespēja klātienē būvlaukumā apskatīt, kā top Rail Baltica Centrālā stacija. Šogad tas varētu būt vēl aizraujošāks piedzīvojums, jo jaunās stacijas ēka ir ieguvusi vērā ņemamas aprises un būvdarbi notiek vairāk nekā divu kilometru plašā zonā, iesaistot ievērojamu skaitu būvnieku un būvtehnikas.

Tiem jauniešiem, kas vēlas piedalīties Ēnu dienā, jāņem vērā, ka 12.-14. martā Ēnu devēji apstiprina vai noraida ēnotāja pieteikumu 2. iespēju kārtā. Ja pieteikums nav apstiprināts, vakancēm vēl var pieteikties no 15. līdz 18. martam mājaslapā enudiena.lv.

Ēnu diena ir ikgadējs izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia organizētais karjeras izglītības pasākums skolēniem. Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.