Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Globālā zināšanu apmaiņas platforma Rail Baltica akadēmija uzsāk trešo sezonu

15. Maijā, 2023

Rail Baltica – Baltijas valstu ātrgaitas dzelzceļa infrastruktūras projekts ar mērķi integrēt Latviju, Lietuvu un Igauniju Eiropas dzelzceļa tīklā – projekta ietvaros atklāta Rail Baltica akadēmijas jaunā sezona. Atzinību guvusī globālā zināšanu apmaiņas platforma jau trešo gadu piedāvās vairākas publiskas lekcijas gan STEM (dabas zinātņu un tehnoloģiju) studentiem, gan plašākai auditorijai, sniedzot iespēju gūt padziļinātu ieskatu un ekspertu redzējumu par jaunākajām dzelzceļa nozares tendencēm, Rail Baltica aktualitātēm un dažādiem projekta ieviešanas aspektiem.

Sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Kauņas Lietišķo zinātņu universitāti, Viļņas Universitāti un TTK Lietišķo zinātņu universitāti Igaunijā, Rail Baltica akadēmijas pavasara sesijā interesentiem būs iespēja desmit koncentrētās digitālās lekcijās gūt ieskatu integrētā projektu vadībā un inženierijā, būvējot mūsdienīgu un ilgtspējīgu dzelzceļa infrastruktūru.

“Šodienas studentiem, kas specializējas inženierzinātnēs, informācijas tehnoloģijās, digitalizācijā un citās saistītās jomās, būs izšķiroša loma reģiona dzelzceļa attīstībā. Veicinot sadarbību un pieeju jomas labāko ekspertu zināšanām, Rail Baltica akadēmija sniedz unikālu iespēju nepastarpinātā veidā no Rail Baltica īstenotājiem uzzināt vairāk par projektu, kas veidos dzelzceļa infrastruktūras nākotni Baltijā,” uzsvēra RB Rail AS komunikācijas departamenta vadītāja Signe Nīgale.

Pavasara sesijā Rail Baltica akadēmijas dalībniekiem būs iespēja piedalīties lekcijās par dažādiem projekta aspektiem, ko vadīs eksperti no Rail Baltica ieviesējorganizācijām – kopuzņēmuma RB Rail AS, nacionālajiem projekta ieviesējiem Lietuvā, Latvijā un Igaunijā – LTG Infra, Eiropas Dzelzceļa līnijas un Rail Baltic Estonia – un projekta globālajiem partneriem.

Eiropas Dzelzceļa līnijas speciālistus pārstāvēs Rail Baltica reģionālo staciju projekta koordinatore Ilze Lukstiņa, kas 24. maijā plkst. 11:00 iepazīstinās ar Rail Baltica reģionālo staciju koncepciju un fukcionalitāti, uzņēmuma attīstības direktors Artūrs Caune atklās izsmalcināto un sarežģīto transporta plānošanas mākslu (lekcijas laiks tiks precizēts). Savukārt Rail Baltica Centrālā mezgla būvnieka Bererix iesaistīto pušu vadītājs Andis Linde 5. maijā lekcijā vedīs Rīgas Centrālās stacijas vēstures un tagadnes ceļojumā.

Eiropas Dzelzceļa līnijām kā nacionālajam projekta ieviesējam ir būtiski uzrunāt gan ārvalstu, gan jo īpaši mūsu pašu esošos un topošos ekspertus. Lai tālredzīgi izmantotu Rail Baltica projekta sniegtās iespējas Latvijas transporta sistēmas uzlabošanai, ir nepieciešama paradumu maiņa cilvēku mobilitātē, tādēļ stāstīsim par plānoto reģionālās mobilitātes punktu funkcionalitāti un metodēm dzelzceļa transporta kustības plānošanā. Tāpat neaizmirsīsim, ka daudz varam mācīties arī no pagātnes pieredzes, tāpēc par Rīgas Centrālās stacijas pārmaiņām cauri gadsimtiem stāstīs mūsu kolēģi no Bererix, kā arī Latvijas dzelzceļš,” atklāj reģionālo staciju projekta koordinatore Ilze Lukstiņa.

Digitālās lekcijas būs pieejamas Rail Baltica projekta sociālo mediju platformās. Uz lekcijām tiek aicināti dzelzceļa jomas profesionāļi, studenti, politikas veidotāji un ikviens, kam ir tuva transporta un infrastruktūras nākotne. Tās lielākoties notiks angļu valodā ar iespēju uzdot sev interesējošos jautājumus nozaru ekspertiem.

Pavasara sesija tiks atklāta ar pirmo tiešsaistes lekciju (angļu valodā) pirmdien, 22. maijā, plkst. 10:00, un tajā RB Rail AS vides eksperte Dovile Juškevičiene (Dovilė Juškevičienė), pastāstīs par lielu projektu, kā Rail Baltica, ieguldījumu klimata pārmaiņu novēršanā lekcijā The Role of Megaprojects in Tackling Climate Change: Rail Baltica Example.

Informācija par pavasara sesijas programmu, kas vēl tiks papildināta, pieejama Rail Baltica projekta oficiālajā mājaslapā: https://www.railbaltica.org/rail-baltica-academy/.

Rail Baltica akadēmija ir 2020. gadā izveidota globāla zināšanu apmaiņas platforma, kas nodrošina virkni publisku lekciju STEM (dabas zinātņu un tehnoloģiju) studentiem, nozares profesionāļiem, dzelzceļa entuziastiem un topošajiem Rail Baltica lietotājiem, kur vienuviet uzzināt vairāk par vienu no Eiropas ambiciozākajiem dzelzceļa infrastruktūras projektiem. Iniciatīvas mērķis ir veicināt dialogu un sadarbību starp projekta ekspertiem un sabiedrību, tādējādi veicinot zināšanu apmaiņu un jomas ekspertu pieredzes nodošanu par dažādiem Rail Baltica aspektiem. Pirmajā Rail Baltica akadēmijā piedalījās vairāk nekā 280 studentu no 14 Baltijas, Vācijas, Spānijas un Nīderlandes izglītības iestādēm. Iepriekšējā sesijā tiešsaistes lekcijas pulcēja vairāk nekā 3000 skatītāju no 19 dažādām valstīm.

Iepriekšējās lekcijas pieejamas šeit.