Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Igaunijas un Latvijas prezidenti pārrunā Rail Baltica īstenošanas progresu un apmeklē Rīgas Centrālās stacijas būvlaukumu

25. Aprīlī, 2023

Pirmdien, 24. aprīlī, tiekoties ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu, kurš Latvijā viesojas valsts vizītes ietvaros, Latvijas valsts prezidentu Egilu Levitu un pavadošajām delegācijām, Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail AS un nacionālā projekta ieviesēja Eiropas Dzelzceļa līnijas vadība pārrunāja jautājumus, kas saistīti ar projekta ieviešanas un būvniecības progresu, aktuālajiem izaicinājumiem, kā arī iezīmēja jomas, kas veicinātu gan globālā projekta ātrāku ieviešanu, gan arī ļautu sagatavoties infrastruktūras nodošanai ekspluatācijā. Vizītes noslēgumā delegācija apmeklēja Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukumu.

Rail Baltica ir vērienīgs un izaicinošs projekts gan Eiropas, gan pasaules mērogā, ņemot vērā gan pamattrases kopējo garumu, gan tehniskos risinājumus, kas paredz nodrošināt vienotas kvalitātes un projekta ieviešanas standartus pāri trīs Baltijas valstīm un savienojumā ar Poliju. Lai veiksmīgi uzsāktu pamattrases būvniecības darbus, kas dažādos trases posmos plānoti jau sākot ar šī gada beigām, ar projekta partneriem strādājam pie projektēšanas laika stabilizēšanas, kas ir galvenais priekšnosacījums veiksmīgai darbu izpildei turpmāk. Tāpat aktualizējam jautājumus par projekta ieviešanai būtisku normatīvu pilnveidi, turpmākas finansējuma piesaistes iespējām, kā arī pārrobežu un pārnozaru sadarbības stiprināšanu,” sacīja Marko Kivila, RB Rail AS izpilddirektora vietas izpildītājs.

“Priecājamies uzņemt abus mūsu prezidentus Rail Baltica būvlaukumā un augstu novērtējam prezidentu veltīto uzmanību projektam, savā aizņemtajā dienaskārtībā rodot iespēju mūs apciemot. Esam gandarīti par progresu Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvniecībā, kas ļauj pārliecinoši virzīties uz pamattrases būvniecības darbu uzsākšanu ārpus Rīgas. Projektam neizbēgami būs savi izaicinājumi, bet ciešā sadarbībā Baltijas valstis var īstenot šo reģionam unikālo dzelzceļa infrastruktūras projektu, tāpat kā ieviest kopīgu infrastruktūras pārvaldības modeli, kas kļūs par paraugu citiem,” sacīja Kaspars Vingris, SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs.

Tāpat arī Rail Baltica projekta ieviesēji apstiprināja, ka projekts iegūst arvien būtiskāku lomu Eiropas drošības arhitektūrā, esot daļai gan no Ziemeļjūras – Baltijas jūras, gan potenciāli nākotnē arī Baltijas jūras-Melnās jūras-Egejas jūras transporta koridora.