Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Jaunieši Ēnu dienā iepazīst Rail Baltica profesijas

4. Aprīlī, 2024

Eiropas Dzelzceļa līnijas 4. aprīlī piedalījās Ēnu dienā, izmantojot iespēju gan popularizēt Rail Baltica projektu, gan plašo profesiju klāstu, kas nepieciešams Rail Baltica projekta ieviešanā un turpmākā dzelzceļa ekspluatācijā.

Uzņēmumā viesojās 12 jaunieši – skolnieki no otrās līdz 12. klasei – no Rīgas, Salaspils, Jelgavas un Talsiem. Jaunieši izzināja projektā iesaistīto darbinieku ikdienu un amata specifiku, uzzināja, kā top Rail Baltica un klātienē redzēja, kā Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukumā top jaunā stacija un ar to saistītā infrastruktūra.

To, kā radusies ideja būvēt Rail Baltica, kas plānots jaunbūvējamā dzelzceļa projektā, kā arī dažādus interesantus faktus par Rail Baltica ēnotājiem atklāja Dana Šauberga (att. augstāk), sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

Jaunieši raksturoja Rail Baltica kā Latvijai un Baltijai nozīmīgu dzelzceļa projektu, un gaida, kad varēs izmantot jaunbūvēto dzelzceļu. Tāpat jaunieši novērtēja, ka pēc Rail Baltica izbūves no Rīgas uz Igaunijas galvaspilsētu varēs nokļūt nepilnās divās stundās. Šobrīd, braucot caur Valgu ar pārsēšanos citā vilcienā, nokļūšanai Tallinā nepieciešamas vairāk nekā piecas stundas. Diskutējot par prasmēm, kādas nākotnē būs nepieciešamas darba tirgū un dzelzceļa nozarē, ēnotāji akcentēja svešvalodu zināšanas, sadarbības un adaptācijas spējas, punktualitāti, arī eksaktās zinības un labas digitālās prasmes.

Liene Vigule, Eiropas Dzelzceļa līnijas Finanšu departamenta auditu un finanšu kontroles vides vadītāja, uzņēma visjaunāko ēnotāju – astoņgadīgo Miku, bet korporatīvo vadītāju Aiju Karlsbergu 8. klases skolnieks Linards ēnoja, jo pēc vidusskolas pabeigšanas vēlas turpināt studijas Eiropā un viņu interesē biznesa vadība un globālās uzņēmējdarbības iespējas. Kaspars Baikovskis, Projektu ieviešanas un vadības departamenta tehniskā atbalsta vadītājs, mudināja jauniešus izvēlēties dzelzceļa inženiera profesiju, sakot, arī pēc Rail Baltica izbūves būs nepieciešami šī aroda pratēji, jo nozarē notiek paaudžu nomaiņa, kā arī būs plašs darba lauks ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. K. Baikovska ēnotājiem Aleksim un Ādamam ir interese par inženiera specialitāti, turklāt Alekša vecvecāki esot saistīti ar ceļa būvi, tāpēc viņš savu nākotni domā saistīt ar inženiertehnisku amatu. 

Vairāki jaunieši bija izvēlējušies iepazīties ar Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla projekta vadītājas Anitas Rūdule-Jansones (att. augstāk) darbu – to, kā viņai izdodas koordinēt komandu un topošās stacijas būvdarbu gaitu.

Jau tradicionāli Junior Achievement Latvia rīkotajā Ēnu dienā piedalās arī citi kolēģi no plašās Rail Baltica komandas. Šogad jaunieši varēja iepazīties arī ar kopuzņēmuma RB Rail AS un Satiksmes ministrijas, kā arī Rail Baltica starptautisko staciju būvnieku – pilnsabiedrības Bererix un B.S.L. Infra – speciālistu amatiem. Rail Baltica komanda „ēnas”, kas ciemojās to birojos, aicināja apmeklēt Rail Baltica būvlaukumu Rīgas centrā un pie RIX Rīgas lidostas.

Ēnu diena ir ikgadējs izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia organizētais karjeras izglītības pasākums skolēniem. Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Jaunieši ''pielaiko" Rail Baltica profesijas 28