Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Kursā „Aktualitātes dzelzceļa jomā Latvijā” pedagogi iepazīst Rail Baltica

12. Maijā, 2023

Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības direktors Artūrs Caune 11. maijā Rīgas Valsts tehnikumā iepazīstināja pedagogus ar Rail Baltica projektu, stāstot, kā jaunbūvējamais ātrgaitas dzelzceļš atšķiras no līdz šim zināmās un lietotās dzelzceļa sistēmas, iepazīstinot ar dzelzceļa jauninājumiem un tendencēm Eiropā.

Tikšanās ar skolotājiem notika profesionālās kompetences pilnveides kursa izglītības iestāžu pedagogiem „Aktualitātes dzelzceļa jomā Latvijā” ietvaros. Pedagogi uzzināja, kā Rail Baltica projekts iekļaujas Eiropas dzelzceļa tīklā un kā dzezceļa sistēma ir attīstīta Eiropā. A. Caune stāstīja, kas plānots Rail Baltica trasē Latvijā, cik ātri būs vilcieni, kā tiek plānots vilcienu saraksts pēc jaunās – intergrētās pieejas, kas lietotājiem būs daudz ērtāka, kā arī informēja par aktualitātēm projekta ieviešanā Latvijā un topošo dzelzceļa speciālistu nepieciešamajām kompetencēm, kuru attīstīšanā liela loma ir arī pedagogiem.

Profesionālās kompetences pilnveides kursa programmas „Aktualitātes dzelzceļa jomā Latvijā” mērķis ir informēt  par izglītības, mācību un iespējām dzelzceļa nozarē, par šīs jomas par aktualitātēm Eiropā un Latvijā, veicinot interesi par notiekošajiem procesiem un ilgtspējīgu profesionālo izaugsmi. Programma ir svarīgs instruments izglītības telpas stiprināšanai, lai veicinātu  atbalstu dzelzceļa  stratēģiskās sadarbības īstenošanai izglītības un mācību jomā. Tā ir arī svarīga sabiedrības informēšanai par transporta politiku un tās īstenošanu Latvijā.