Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Latvijā darba vizītē ieradīsies Eiropas Komisijas Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāta koordinatore Katrīna Trautmane

7. Jūnijā, 2023

Darba vizītē Latvijā 8. jūnijā ieradīsies Eiropas Komisijas (EK) Mobilitātes un transporta ģenerāldirektorāta Ziemeļjūras-Baltijas TEN-T pamattīkla koridora koordinatore Katrīna Trautmane (Catherine Trautmann). Vizītes mērķis ir apspriest Rail Baltica projekta ieviešanas progresu Latvijā un diskutēt par pasažieru un kravu dzelzceļa transporta attīstību Latvijā.

Dienas pirmajā pusē K. Trautmane tiksies ar satiksmes ministru Jāni Vitenbergu, ministrijas vadību un Rail Baltica projekta nacionālā ieviesēja Latvijā SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētāju Kasparu Vingri.

Tāpat EK koordinatore apmeklēs VAS Latvijas dzelzceļš, kur tiksies ar uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Rinaldu Pļavnieku un AS Pasažieru vilciens valdes priekšsēdētāju Rodžeru Jāni Griguli. Vizītes laikā tiks pārrunātas Amber Train projekta aktualitātes kravu pārvadājumu jomā, kā arī jauno elektrovilcienu projekts.

Dienas otrajā pusē K. Trautmane tiksies ar Baltijas valstu kopuzņēmuma un Rail Baltica projekta koordinatora RB Rail AS valdi – valdes priekšsēdētāju Marko Kivila, Operacionālo direktoru Mariusu Narmontas, ESG direktoru Anrī Leimani un Programmu vadības direktoru Tjerī Busijonu, lai apspriestu Rail Baltica ieviešanas programmu un projektēšanas gaitu.

Vizītes ietvaros EK koordinatorei plānota tikšanās arī ar Saeimas priekšsēdētāju Edvardu Smiltēnu.