Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Pētniecības projekts Baltic Lines iepazīstas ar Rail Baltica projektu

2. Februārī, 2024

Rail Baltica projekta īstenotājs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas no 31. janvāra līdz 1. februārim uzņēma mākslinieciskā pētniecības projekta Baltic Lines dalībniekus un dalībnieces no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas. Delegācija bija ieradusies Rīgā, lai vairāk uzzinātu par jaunbūvējamā dzelzceļa projekta attīstību Latvijā, iepazītos ar arhitektoniskajiem un projekta integrēšanas  risinājumiem, kā arī ar nākotnes plāniem.

Divu dienu vizītes laikā dalībnieces(-ki) apmeklēja arī abu Latvijas starptautisko staciju – pie lidostas „Rīga” un Rail Baltica Centrālā mezgla – būvlaukumus.

Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumā delegācija iepazinās ar stacijas projekta vadību šajā izbūves posmā  – par paveikto un turpmākajiem plāniem, kā arī par darba organizāciju stāstīja Anita Rūdule-Jansone, Eiropas Dzelzceļa līnijas (EDZL) projektu vadītāja. Savukārt ar būvniecības gaitu un stacijas izbūves integrēšanu pilsētvidē, ar paveikto un turpmākajiem plāniem šajā izbūves posmā iepazīstināja Bererix iesaistīto pušu vadītājs Andis Linde (att. augstāk). 

Rail Baltica stacijas pie lidostas „Rīga” būvlaukumā pētniecības mākslinieciskā projekta dalībnieces(-ki) iepazinās ar Rail Baltica ieviešanas gaitu Latvijā – ar to iepazīstināja Dana Šauberga, EDZL  sabiedrisko attiecību projektu vadītāja, bet par Rail Baltica lidostas projekta posmu, kurā ir jāizbūvē 4.5 km ātrgaitas dzelzceļa līnija, kas ietver gan estakādi, gan uzbērumu, gan ātrgaitas dzelzceļa staciju vairākos līmeņos, stāstīja EDZL projekta vadītājs Arnolds Timofejevs. Savukārt šī projekta posma būvnieka BSL Infra būvdarbu vadītājs Aleksejs Tokarevs delegāciju veda eksursijā pa būvlaukumu, iepazīstinot ar būvdarbu un darbaspēka organizēšanu.

Baltic Lines projekts visa gada garumā pētīs Baltijas reģiona urbānās transformācijas un identitātes jautājumus Rail Baltica kontekstā, prezentējot dalībnieču(-ku) iegūtos pētījumu rezultātus un veidotos mākslas darbus 2024. gada beigās izstādē Viļņā.

Baltic Lines ir mākslinieciskās izpētes tīkls, kas pēta Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras megaprojektu, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklā. Projektā iesaistījušies desmit mākslinieki–pētnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas, kuri pievērsīsies tādām tēmām kā Baltijas reģiona koncepts, arhivēšana kā politiska prakse un megaprojektu dokumentēšana.

Baltic Lines dalībnieki iepazīst Rail Baltica 9