Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltic Estonia delegācija iepazīst Rail Baltica būvniecības progresu Latvijā

7. Jūnijā, 2023

Rail Baltica nacionālā ieviesēja Igaunijā – uzņēmuma Rail Baltic Estonia delegācija 1. jūnijā viesojās Rīgā, lai iepazītos ar Latvijā topošo Rail Baltica starptautisko staciju būvniecību un uzklausītu pieredzi topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa ieviešanā Latvijā. Kopā veidojot Baltijā lielāko dzelzceļa infrastruktūras projektu, būtiska ir Rail Baltica ieviesēju sadarbība un pieredzes apmaiņa, kas sekmē projekta operatīvu un efektīvu ieviešanu.

Delegācijas sastāvā bija gan speciālisti no Rail Baltic Estonia, gan arī Rail Baltica starptautiskās stacijas Tallinā, Ulemiste (Igaunija) būvnieku apvienības Merko un KMG pārstāvji. Rail Baltica projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas projekta ieviešanas un vadības departamenta komanda – Kaspars Baikovskis, Arnolds Timofejevs, Anita Rūdule–Jansone, Vitauts Konrāds, Jānis Jakubovs un Jānis Freimanis – viesus iepazīstinaja ar Rail Baltica progresu Latvijā, kā arī klātienē topošo starptautisko staciju būvlaukumos delegācijai demonstrēja, kā norit būvniecība Centrālajā stacijā Rīgā un pie lidostas “Rīga”.

Latvijā jau vairāk nekā divus gadus norit būvniecības darbi Rail Baltica Centrālajā mezglā, būvdarbu zonai stiepjoties no Maskavas ielas līdz Lāčplēša ielai, kura gaitā tiek izbūvēta dzelzceļa estakāde, norok uzbērumu, būvē jaunus sliežu ceļus, jaunus dzelzceļa pārvadus un jau ir redzamas iespaidīgas jaunās stacijas aprises. Savukārt pie lidostas “Rīga” pabeigti pāļu izbūves darbi topošajai stacijai un estakādei, top jauni pievadceļi stacijai un lidostai.

Pēc abu starptautisko staciju būvlaukumu apmeklējuma viesi izteica atzinīgus vārdus par Rail Baltica būvniecības darbu progresu Latvijā, un uzaicināja pēc laika apmeklēt arī Rail Baltica Ulemiste stacijas būvlaukumu, piebilstot, ka pašlaik Rail Baltica trasē Igaunijā notiek aktīvi dzelzceļa pārvadu un dzīvnieku pāreju izbūves darbi.

Jāatgādina, ka pērn Tallinas pašvaldība apstiprināja Rail Baltica Ulemistes (Ülemiste) transporta mezgla un tam piegulošās teritorijas detālplānojumu Tallinā. Projekta pamatā ir Zaha Hadid Architects un ESPLAN OÜ kopdarbs, kuri uzvarēja 2019. gada Ulemistes pasažieru termināļa ēkas arhitektonisko risinājumu konkursā. Savukārt šogad aprīlī AS Merko Ehitus Eesti, kas ietilpst biržas sarakstā iekļautajā Igaunijas būvniecības grupā AS Merko Ehitus, un KMG Infra OU parakstīja projektēšanas un būvniecības līgumu ar Rail Baltic Estonia par Rail Baltica Ülemiste termināļa pirmās kārtas būvniecību. Līguma izmaksas ir 44,8 miljoni eiro, kas ir līdz šim lielākais parakstītais līgums par Rail Baltica būvdarbiem Igaunijā. Darbi tiks veikti pa posmiem un noslēguma posma pabeigšana plānota 2026. gada beigās.

 

Rail Baltic Estonia delegācija iepazīstas ar Rail Baltica progresu Latvijā. EDZL preses foto 8