Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltic Estonia un Rail Baltica Networking delegācija klātienē iepazīst Rail Baltica projekta progresu Latvijā

17. Novembrī, 2023

Rail Baltica projekta īstenotājs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas 14. un 15. novembrī uzņēma savus Igaunijas kolēģus – pārstāvjus no projekta īstenotāja uzņēmuma Rail Baltic Estonia un Igaunijas nevalstiskās organizācijas (NVO) Rail Baltica Networking. Delegācija bija ieradusies Rīgā, lai vairāk uzzinātu par jaunbūvējamā dzelzceļa projekta attīstību Latvijā, iepazītos ar tehniskajiem risinājumiem un nākotnes plāniem, kā arī, lai apmainītos ar pieredzi, kas ir ļoti nozīmīgi, kopā realizējot projektu Baltijā.

Delegāciju vadīja Rail Baltic Estonia izpilddirektors Anvars Salometss (Anvar Salomets) un tajā bija projekta ieviesēja Igaunijā speciālisti, kā arī pārstāvji no NVO  Rail Baltica Networking, kurā apvienojušies dalībnieki no 26 dažādiem Igaunijas uzņēmumiem un organizācijām (pārstāv dažādas jomas, piem., tajā ietilpst būvniecības, transporta un loģistikas, ražošanas uzņēmumi, juristi, konsultanti u.c.), kas ir saistīti ar Rail Baltica projektu vai arī ir ieinteresēti Rail Baltica projekta attīstībā.

Igaunijas delegācija apmeklēja abu Latvijas starptautisko staciju – pie lidostas „Rīga” un Rail Baltica Centrālā mezgla – būvlaukumus.

Rail Baltica stacijas pie lidostas būvlaukumā delegācija iepazinās ar projekta gaitu Latvijā – ar to iepazīstināja Dana Šauberga, Eiropas Dzelzceļa līnijas (EDZL) sabiedrisko attiecību projektu vadītāja, par Rail Baltica projekta vadību šajā izbūves posmā stāstīja EDZL projekta ieviešanas un vadības departamenta Rail Baltica stacijas lidostā „Rīga” projekta vadītājs Arnolds Timofejevs. Savukārt šī projekta posma būvnieka – BSL Infra – būvdarbu vadītājs Aleksejs Tokarevs delegāciju veda eksursijā pa būvlaukumu, iepazīstinot ar līdz šim paveikto un stāstot, kas paredzēts pirmajā ātrgaitas dzelzceļa un avio savienojuma centrā Baltijā. Viesiem bija daudz jautājumu par šo projekta posmu, kurā ir jāizbūvē 4.5 km ātrgaitas dzelzceļa līnija, kas ietver gan estakādi, gan uzbērumu, gan ātrgaitas dzelzceļa staciju vairākos līmeņos ar daudzfunkcionālu un pasažieru ērtībām atbilstošu infrastruktūru, kas veidos avio un dzelzceļa savienojumu. Piemēram, delegācijas pārstāvji interesējās, kā Rail Baltica ieviešanas gaitā veidojas sadarbība ar līdzās esošo lidostu, kādas tehnoloģijas izmanto būvlaukumā, kā arī izzināja Air-to-Rail principu, kas sniegs lidostas pasažieriem iespēju reģistrēt un nodot savu bagāžu citās Baltijas valstu Rail Baltica starptautiskajās dzelzceļa stacijās, tai skaitā arī Rīgas Centrālajā stacijā. Reģistrētā bagāža nonāks lidostas „Rīga” dzelzceļa stacijā, no kuras to tālāk transportēs uz lidostu „Rīga”, tādējādi pasažieriem sniedzot iespēju to saņemt sava galamērķa lidostā.

Delegācijai apmeklējot Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumu, EDZL galvenais inženieris Andrea Laudanna un EDZL projekta ieviešanas un vadības departamenta pārstāvis Jānis Freimanis iepazīstināja ar interesantiem faktiem no Centrālās stacijas vēstures, kā arī stāstīja par paveikto un turpmākajiem plāniem šajā izbūves posmā. Tā izbūves gaitā taps mūsdienīgs multimodāls satiksmes centrs, kas palielinās mobilitāti, drošību, pieejamību, kā arī piešķirs Rīgai jaunus vaibstus, vizuāli un funkcionāli savienojot līdz šim ar dzelzceļa uzbērumu atdalītās pilsētas daļas, kā arī ar jaunu dzelzceļa tiltu ērti savienojot Daugavas abus krastus arī gājējiem un riteņbraucējiem. Igauņu kolēģiem bija liela interese par projekta finansēšanu, viņi interesējās par būvniecības iepirkuma rīkošanu, kā arī uzklausīja pieredzi, kā tiek vadīts un organizēts darbs Rail Baltica Centrālā mezgla izbūvē.
Pēc apmeklējuma secināms, ka, kopā veidojot Baltijā lielāko dzelzceļa infrastruktūras projektu, būtiska ir Rail Baltica ieviesēju un NVO sadarbība un pieredzes apmaiņa, kas sekmē projekta operatīvu un efektīvu ieviešanu.

Rail Baltic Estonia un Rail Baltica Networking vizīte Rīgā 9