Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

RTU topošie būvinženieri iepazīst Rail Baltica būvdarbu līgumu vadību

1. Martā, 2024

Turpinot sadarbību ar Rīgas Tehnisko universitāti zināšanu un kompetenču apmaiņā, Rail Baltica nacionālā ieviesēja – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas (EDZL) būvdarbu līgumu vadītājs Ādams Švarcs (Adam Schwartz) 28. februārī topošajiem būvinženieriem vadīja lekciju par komercēku būvniecību un energofektivitāti.

Ādams Švarcs EDZL Projekta ieviešanas un vadības departamentā kā Rail Baltica Rīgas Centrālas stacijas būvdarbu līgumu vadītājs strādā kopš 2023. gada. Viņš ir dzimis un audzis ņujorkietis (ASV), 2006. gadā pabeidzis Renselera Politehnisko institūtu (Rensselaer Polytechnic Institute), iegūstot inženiera grādu mehānikā un aeronautikā (mehānikas inženieri izstrādā sistēmas un ierīces, kuras pieprasa mūsdienu sabiedrība, sākot no automašīnām līdz gaisa kondicionēšanai, autonomām iekārtām un raķešu dzinējiem līdz satelītiem -red.). Strādājis Anglijā un vairākos ASV štatos: Ņujorkā, Masačusetsā, Merilendā, Vašingtonā. Uz Latviju, kas ir viņa dzīvesbiedres dzimtene, pārcēlies dzīvot 2017. gadā.

Lekcijas laikā studenti varēja uzzināt, kādu izglītību ASV iegūst būvinženieri un kādas ir darba prasības inženieriem. Ņemot vērā, ka Rail Baltica Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas izbūvē īpaša uzmanība pievērsta energoefektīvām tehnoloģijām, un arī pamatojoties uz savu pieredzi, A. Švarcs detalizētāk pievērsās aktuālajam energoefektivitātes jautājumam. Viņš stāstīja, kā energoefektivitātes ieviešanā iesaistās būvinženieri, kādi būtiski faktori jāņem vērā, projektējot un modelējot dažādus energoefektivitātes risinājumus.

Lekcijā piedalījās ap 40 studentu – pirmā kursa (starptautisko studentu plūsma) un trešā kursa topošie būvniecības nozares speciālisti. Pēc lekcijas studenti atzina, ka uzzinājuši daudz noderīgas informācijas, tika novērtēts, ka lektors guvis pieredzi ārvalstīs un ar to dalās, ka iepazīstinājis arī ar savu darba ikdienu. Studenti izteica vēlmi piedalīties vairāk šādās lekcijās, kur praktiskas dabas jautājumi mijas ar profesionālo pieredzi.

Jau ziņots, ka Rail Baltica ieviesējs Latvijā Eiropas Dzelzceļa līnijas, Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvnieks Bererix un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 2023. gada februārī parakstīja sadarbības līgumu, lai veicinātu sadarbību inženiertehnisko speciālistu teorētiskā un praktiskā sagatavošanā un pētniecībā. Šogad sadarbība ar RTU turpinās, stiprinot sadarbību studijās un pētniecībā, nodrošinot darba tirgus vajadzībām atbilstošu speciālistu sagatavošanu un inovācijas straujākai dzelzceļa nozares attīstībai, īpašu uzmanību veltot lielākajam infrastruktūras projektam Baltijā Rail Baltica.