Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Saeimas priekšsēdētāja izzina Rail Baltica aktualitātes Centrālā mezgla izbūvē

23. Februārī, 2024

Rail Baltica projekta īstenotājs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas un satiksmes ministrs Kaspars Briškens ar viņa biroja pārstāvjiem 23. februārī izzinošā vizītē uzņēma Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu. Ņemot vērā lielo interesi par projekta īstenošanu Latvijā, sniegta aktuālā informācija par Rail Baltica izbūves aktualitātēm Rīgas Centrālajā mezglā, ar iespēju klātienē novērtēt darbu progresu.

Eiropas Dzelzceļa līnijas valdespriekšsēdētājs Kaspars Vingris (att. augstāk), iepazīstinot ar Rail Baltica izbūvi Rīgas centrā, atzina, ka esošā dzelzceļa infrastruktūra ir vairāk nekā 60 gadus sena. „Pēdējie uzlabojumi, kas veikti Centrālajā stacijā, bija vairāk nekā pirms pusgadsimta. Tiem laikiem tie bija novatoriski un moderni uzlabojumi, bet šobrīd vides pieejamības, drošības un citas prasības, kā arī klientu gaidas par mūsdienīgu dzelzceļa pakalpojumu ir krietni mainījušās,” teica viņš. Pieredzējušā un profesionālā komandā īstenojot Rail Baltica Centrālā mezgla izveidi, esam ceļā uz pilnvērtīgu iekļaušanos labāko Eiropas dzelzceļa staciju tīklā un jaunais multimodālais satiksmes mezgls atbildīs labākajiem Eiropas Savienības dzelzceļu staciju piemēriem, iekļaujoties arī vietējā transporta sistēmā un pilsētvidē, norādīja Eiropas Dzelzceļa līnijas Centrālās stacijas projekta vadītāja Anita Rūdule-Jansone.

Rail Baltica ievadīšana Rīgas centrā ir viens no sarežģītākajiem projekta posmiem. Tā ietvaros ir jāizbūvē 10 tiltu un pārvadu, jāpārbūvē vairāk nekā 20 km veco sliežu ceļu, jāizbūvē seši kilometri Eiropas platuma (1435) sliežu ceļu. Projekta ietvaros sākusies jaunā tilta pār Daugavu izbūve, kas sniegs iespēju kursēt ne tikai Rail Baltica ātrvilcienam un reģionālajiem vilcieniem, bet arī tiks izveidota jauna infrastruktūra gājējiem un velobraucējiem, ļaujot viegli un ērti sasniegt abus Daugavas krastus. Top jauns satiksmes mezgls ar multimodālo zonu reģionālajai autobusu satiksmei un 16 600 m2 plašu stacijas ēku, nodrošinot ērtu piekļuvi peroniem, mūsdienīgu pakalpojumu saņemšanu un mājīgas uzgaidāmās telpas, kā arī bagāžas nodošanas pakalpojumu lidostu un dzelzceļa pasažieriem air-to-rail.

Viesi klātienē Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumā varēja novērtēt būvdarbu progresu. Ar to iepazīstināja projekta būvnieka Bererix iesaistīto pušu vadītājs Andis Linde. Viesi ar projektā iesaistītajiem speciālistiem pārrunāja topošās stacijas ēkas funkcionalitāti, novērējot arī nule kā pabeigto pēdējo jeb ceturto jumta arku jaunās Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas ēkas dienvidu pusē, kuras izveidē izmantoti unikāli risinājumi. Viesiem bija arī interese par to, kā Rail Baltica izbūves gaitā nojautā uzbēruma vietā izveidotā dzelzceļa estakāde savienos pilsētas daļas un kā iegūto brīvtelpu varēs izmantot autoostas u.c. vajadzībām.

Foto galerijā Saeimas priekšsēdētājas Daigas Mieriņas vizīte Rail Baltica Rīgas Centrālajā mezglā. Foto: EDZL preses foto 9