Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Starptautiskā biznesa studenti no Austrijas iepazīst Rail Baltica ieviešanu Latvijā

17. Maijā, 2024

Lai klātienē apskatītu Baltijā lielākā infrastruktūras projekta Rail Baltica ieviešanu un to, kā tā realizācija tiek vadīta, topošajā Rail Baltica Rīgas lidostas stacijā 16. maijā viesojās starptautiskā biznesa studiju studenti no Austrijas augstskolas FH University of Applied Sciences In Kufstein.

Studentu grupa no Austrijas līdztekus studijām jau arī strādā dažādās nozarēs: banku sektorā, IT, projektu vadībā, mašīnbūvē u.c. Tādēļ noderīgi bija uzklausīt pieredzi, kā šādā starptautiski nozīmīgā projektā kā Rail Baltica norit tā vadība un izpilde.

Studentus uzņēma Arnolds Timofejevs (att.), Eiropas Dzelzceļa līnijas Rail Baltica stacijas Rīgas lidostā projekta vadītājs, un viesus iepazīstināja ar Rail Baltica realizāciju Latvijā, tai skaitā – birokrātiskām niansēm, ar kurām jāsastopas, kā arī pastāstīja par Rail Baltica iesaistīto pušu sadarbību un projekta mērķiem. Dana Šauberga, Eiropas Dzelzceļa līnijas sabiedrisko attiecību projektu vadītāja, studentiem stāstīja par iekšējās un ārējās komunikācijas organizēšanu, kā arī par izaicinājumiem tik vērienīga projekta komunicēšanā.

Rail Baltica stacijas Rīgas lidostā būvnieku apvienības BSL Infra projekta vadītājs Ēvalds Brandners (Ewald Brandner), pārstāvot apvienībā ietilpstošo Austrijas būvuzņēmumu Swietelsky, dalījās pieredzē, kā šis uzņēmums, apvienojoties ar Latvijas būvniekiem LNK Industries un Binders, izveidoja veiksmīgu uzņēmuma struktūru un uzņēmās šīs vēriengā projekta posma izpildi.

BSL Infra būvniecības vadītājs Aleksejs Tokarevs ar izbūves gaitu iepazīstināja, to izrādot klātienē būvlaukumā.

Tikšanās laikā notika spraigas diskusijas un izskanēja daudz jautājumu par projekta sadarbības partneriem, biznesa attiecībām starp tik daudzām iesaistītajām pusēm, komunikācijas un sabiedrības atbalsta nozīmīgumu, kā arī par Rail Baltica ieviešanas termiņiem un mērķiem.