Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Starptautiskās Rīgas Vācu skolas skolēniem liela interese par Rail Baltica projektu un tā profesijām

10. Jūnijā, 2024

Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukumu 7. jūnijā apmeklēja Starptautiskā Rīgas Vācu skolas (Deutsche schule Riga) 7. klases skolēni, viņu vidū bija arī apmaiņas skolēni no Vācijas. Skolēni aktīvi interesējās par Rail Baltica projektu un tā īstenošanai nepieciešamajām profesijām.

Rail Baltica projekta īstenošanā nozīmīgu devumu sniedz Vācijas uzņēmumi. Skolēnus ar Centrālās stacijas izbūvi iepazīstināja Deutsche Bahn AG meitasuzņēmuma DB Engineering & Consulting studenti-praktikanti: plānošanas būvinženieri Maiks Džulians Polmans (Mike Julian Pohlmann) un Pauls Noga (Paul Nogga). Drošības noteikumu izklāstu nodrošināja DB Consulting & Engineering darba drošības speciāliste Līva Augule.

Stāstījumu par Rail Baltica papildināja būvlaukuma apskate, raisot skolēnos lielu interesi gan par pašu projektu, gan arī par būvniecības nozares profesijām. 

Skolēni bija aktīvi un uzdeva daudz jautājumu par Rail Baltica. Piemēram, viņus interesēja, kāpēc šāds projekts tiek īstenots, kad tas tiks pabeigts, kurš maksā par projekta īstenošanu, cik gara ir Rail Baltica trase, vai un kā varētu izbūvēt projekta pagarinājumu no Tallinas uz Helsinkiem u.c. Viņus interesēja arī, kāds ir Vācijas uzņēmumu ieguldījums projektā un kādi priekšmeti būtu jāapgūst, lai studētu un kļūtu par būvinženieri.

Starptautiskās Rīgas Vācu skolas skolēni iepazīstas ar Rail Baltica projektu 20