Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Tiks mainīta satiksmes organizācija Rīgā, Gogoļa ielā

1. Decembrī, 2023

Turpinoties Rail Baltica Gogoļa ielas dzelzceļa pārvada būvniecībai, naktī no 2. uz 3. decembri Gogoļa ielā tiks veiktas satiksmes organizācijas izmaiņas. No 3. decembra sabiedriskā transporta satiksme un gājēju pārvietošanās tiks organizēta pārvada rietumu pusē jeb tuvāk Centrāltirgum. Gogoļa ielas dzelzceļa pārvada zona arī turpmāk, līdz 2024. gada pavasara beigām, būs atvērta tikai sabiedriskajam transportam un gājējiem.

Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvnieks BERERIX ir pabeidzis jaunā Gogoļa ielas dzelzceļa pārvada rietumu puses klāja izbūvi, kā arī inženierkomunikāciju, ielas, ietves un labiekārtojuma darbus rietumu pusē. Lai turpinātu darbus austrumu pusē un nodrošinātu satiksmes nepārtrauktību vienā no noslogotākajām Rīgas centra ielām, tiks ieviestas satiksmes organizācijas izmaiņas, tajā skaitā būvniecības darbu zonā plānotas izmaiņas arī gājēju plūsmā.

Nozīmīgākās izmaiņas Gogoļa ielas dzelzceļa pārvada posmā:

  • No 3. decembra sabiedriskā transporta kustība zem Gogoļa ielas dzelzceļa pārvada tiks organizēta rietumu pusē pa vienai joslai katrā virzienā. Arī gājēju pārvietošanās tiks organizēta tikai Centrāltirgus pusē.
  • Gogoļa ielas šķērsošanai būs pieejama ielas līmeņa gājēju pāreja pie Gaiziņa ielas, kā arī pagaidu zemes līmeņa gājēju pāreja starp staciju un universālveikalu “Stockmann”. Tiks slēgta pagaidu gājēju pāreja pretī Centrāltirgum.
  • Sabiedriskā transporta pieturu “Centrālā stacija” (virzienā uz centru) un “Centrāltirgus” (virzienā no centra) atrašanās vietas paliek nemainīgas.

Būvniecības darbu laikā BERERIX nodrošinās informatīvo zīmju izvietošanu. Sabiedriskā transporta vadītāji un gājēji tiek aicināti sekot pilsētvidē izvietotajām norādēm un ceļa zīmēm. Jārēķinās, ka ceļā, iespējams, būs nepieciešams pavadīt ilgāku laiku.

Līdz šim Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvnieks BERERIX ir pabeidzis Gogoļa ielas pārvada rietumu puses konstrukciju, t.sk. klāja izbūvi, inženierkomunikāciju ierīkošanu, pārvada balstu izbūvi un citus darbus. Jaunā Rail Baltica dzelzceļa pārvada pār Gogoļa ielu būvniecības darbus plānots pabeigt 2024. gada otrajā pusē ar ielas labiekārtojumu un infrastruktūras integrēšanu pilsētvidē.

Projekta īstenošanas rezultātā Gogoļa ielā tiks izbūvēts jauns dzelzceļa pārvads ar 6 sliežu ceļiem, kas platākajā vietā, stacijas pusē, sasniegs 59 metrus un nākotnē apkalpos gan Latvijas dzelzceļa vilcienus, gan nodrošinās jaunā Rail Baltica ātrvilciena kustību.