Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Vācijas federālais digitālās infrastruktūras un satiksmes ministrs iepazīstas ar Rail Baltica projekta gaitu

17. Februārī, 2023

Vācijas federālais digitālās infrastruktūras un satiksmes ministrs Dr. Folkers Visings (Dr.Volker Wissing) savas vizītes Latvijā laikā iepazinās ar Rail Baltica projekta īstenošanas gaitu un apmeklēja Rail Baltica Rīgas Centrālā dzelzceļa mezgla būvlaukumu, paužot, ka Vācija turpinās atbalstīt ātrgaitas dzelzceļa projekta realizāciju, apzinoties tā nozīmi ne tikai Baltijas mērogā, bet arī iekļaujoties Viseiropas komunikāciju tīklā – labi attīstītos transporta savienojumos. 

Vizītes laikā Vācijas amatpersona tikās ar satiksmes ministru Jāni Vitenbergu un pārrunāja Latvijas un Vācijas sadarbību un sadarbības iespējas satiksmes nozarē, aktuālos Eiropas Savienības jautājumus “Fit for 55” jomā, sabiedriskā transporta attīstības politiku, sadarbību Baltijas jūras reģiona ietvaros, kā arī Rail Baltica projektu, informē Satiksmes ministrija.

Ministri pārrunāja Rail Baltica projekta attīstību un finansējumu projekta īstenošanai, kā arī Vācijas uzņēmumu iesaisti projektā. Jānis Vitenbergs, runājot par Rail Baltica, atzīmēja, ka šis projekts ir Eiropas Savienības prioritāte un Vācija ir nozīmīgs partneris projekta īstenošanā. „Augstu vērtēju Vācijas plašo pieredzi un zināšanas, kā arī sadarbības iespējas, kas mums palīdzēs pilnveidot nacionālo un reģionālo satiksmes infrastruktūru,” pauda viņš.

Pašlaik Rail Baltica projekta īstenošanā ir iesaistīti septiņi Vācijas uzņēmumi, tai skaitā Deutsche Bahn Engineering & Consulting, kas kopā ar citiem projekta partneriem piedalās Rīgas Centrālās stacijas posma būvniecībā, Vangaži-Salaspils-Misa pamattrases posma projektēšanā, apvienotā dzelzceļa un autoceļa tilta pār Daugavu projektēšanā, kā arī sniedz inženierpakalpojumus Rail Baltica pamattrases elektrifikācijas projektā.

Vācijas federālais digitālās infrastruktūras un transporta ministrs Dr. Folkers Visings norādīja, ka  „mums ir vajadzīgi Viseiropas komunikāciju tīkli – labi attīstīti dzelzceļa, autoceļu un ūdensceļu savienojumi. Mēs vēlamies Latviju labāk integrēt mūsu dzelzceļa un autoceļu tīklā, kā arī Eiropas ātrgaitas dzelzceļa tīklā. Tas ļaus ne tikai paātrināt preču apriti, palielināt pakalpojumu apjomu un veicināt tūrismu, bet arī nepieciešamības gadījumā nodrošināt transporta kapacitāti militārām vajadzībām. Tāpēc ir tik svarīgi, lai Rail Baltica tiktu īstenots pēc iespējas ātrāk. Šodien es pats varēju pārliecināties par panākto progresu projekta realizācijā. Mēs turpināsim atbalstīt Rail Baltica, un mana vizīte būs sākums ciešākai sadarbībai starp Vāciju un Latviju,” teica Visings.

Ministri 16. februārī apmeklēja Rail Baltica Rīgas Centrālā dzelzceļa mezgla būvlaukumu, kur Dr. Folkeram Visingam bija iespēja iepazīties ar paveikto būvdarbu jomā. Ar aktivitātēm projektā iepazīstināja Artūrs Caune, Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes loceklis.

Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvniecība tika uzsākta 2020. gada novembrī,  šobrīd būvniecība norit visā dzelzceļa uzbēruma dienvidu pusē. Tiek veikta jauno dzelzceļa sliežu ceļu estakāžu un pārvadu izbūve, saistītās ceļu un inženiertīklu infrastruktūras pārbūve un sakārtošana, ēku demontāža u.c. darbi.


„Kopīgiem spēkiem esam sasnieguši nozīmīgu progresu Rail Baltica ieviešanā Latvijā,” tikšanās laikā norādīja Artūrs Caune. „Aktīvi turpinām būvniecības darbus vissarežģītākajos Latvijas projekta posmos, un viens no tiem ir Rail Baltica Centrālais multimodālais mezgls Rīgā. Šeit top, iespējams, viens no Eiropā modernākajiem multimodālajiem satiksmes mezgliem –  nozīmīgs gan Rail Baltica pamattrasei, gan kā iespēja uzlabot Latvijas sabiedriskā transporta sistēmu. Pasaules pieredze apliecina, ka ātrvilciena satiksme starp pilsētas centru un lidostu dod lielu attīstības stimulu. Gan šeit Rīgā, gan citviet Latvijā Rail Baltica jau šobrīd ir impulss attīstībai – top jauns ekonomiskais Ziemeļu-Dienvidu korodors. Jāatzīmē, ka Rail Baltica attīstība Rīgas centrā ir pakļauta pilsētas centra vēsturiskajai vērtībai – Rīgas vēsturiskais centrs ir UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā iekļauts objekts, tāpēc projektēšana un būvniecība ir sarežģīta, jo projektam jārada ērtības dzelzceļa lietotājiem nākotnē reizē saglabājot pilsētas centra vēsturiskās vērtības. Darbs norit ar nozīmīgu Vācijas kapitāla uzņēmuma Deutsche Bahn atbalstu, kas šajā objektā veic uzraudzību,” teica A. Caune.


Vācijas federālā digitālās infrastruktūras un satiksmes ministra Dr. Folkera Visinga vizīte Rail Baltica Centrālā mezgla būvlaukumā 20