Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Zviedrijas Tirdzniecības kameras biedri tiekas ar Rail Baltica: Ziemeļvalstu sadarbībai mobilitātes, ilgtspējīgas attīstības un reģionālās drošības jomā

20. Martā, 2024

Šonedēļ Zviedrijas Tirdzniecības kameras Latvijā biedri tikās ar Rail Baltica ieviesējorganizāciju pārstāvjiem un dažādu nozaru ekspertiem seminārā, lai apspriestu projekta jaunākās norises un perspektīvas. Sadarbībā ar Zviedrijas Tirdzniecības kameru Latvijā un Zviedrijas vēstniecību organizētais pasākums kalpoja kā platforma diskusijai un informācijas apmaiņai.

Seminārā piedalījās pārstāvji no dažādām nozarēm, tostarp loģistikas, kravu pārvadājumu, nekustamo īpašumu, būvmateriālu ražošanas, kuģniecības uzņēmumiem, uzsverot atšķirīgu interesi par Rail Baltica projektu un iespējamo ietekmi dažādās nozarēs. Pasākumā uzsvēra arī Rail Baltica projektu kā nozīmīgu Eiropas vienotā tirgus integrācijā.

Rail Baltica projekta īstenotāja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes loceklis Arnis Staltmanis sniedza ieskatu Rail Baltica būvniecības gaitā Latvijā. „Rail Baltica ir mūsu reģionam ģeogrāfiski un ekonomiski stratēģiski nozīmīgs infrastruktūras projekts, un mēs ļoti novērtējam tikšanos ar zviedru uzņēmējiem, lai stiprinātu izpratni un partnerību Rail Baltica ieviešanā,” sacīja viņš.

Marko Kivila, kopuzņēmuma RB Rail AS izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs, un Kitija Gruškevica, RB Rail AS valdes locekle, iepazīstināja ar globālā projekta gaitu un nākotnes perspektīvu. Kivila uzsvēra projekta saskaņotu īstenošanu ar lielākajiem Eiropas transporta tīkliem (TEN-T koridoriem), īpaši Ziemeļjūras-Baltijas jūras un Baltijas jūras-Melnās jūras-Egejas jūras koridoru, kuru daļa ir Rail Baltica. Viņš kā nozīmīgu akcentēja sadarbību un noslēgtos līgumus ar starptautiskajiem piegādātājiem vairāk nekā 4,7 miljardu eiro apmērā. Tostarp nozīmīga ir sadarbība ar Zviedriju, norādot uz tās potenciālu uzlabot loģistikas spējas, īpaši saistībā ar operatīvu militāro mobilitāti. „Rail Baltica ir nozīmīgs projekts militārās mobilitātes veicināšanā. Paturot prātā Zviedrijas neseno iestāšanos NATO, mūsu sadarbība sasaucas arī ar alianses mērķiem, stiprinot aizsardzību un savietojamību. Mūsu kopīgie centieni veicina kopīgu integrācijas redzējumu, tādējādi veicinot stabilitāti Baltijas jūras reģionā un stiprinot atturēšanu no drošības apdraudējumiem,” sacīja Marko Kivila.

Uzņēmēji un Zviedrijas vēstniecības pārstāvji viesojās Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvlaukumā, kur jau labi redzama topošās stacijas aprises, skatot klātienē būvniecības briedumu un gaitu.

„Ir aizraujoši redzēt, kā šis megaprojekts soli pa solim virzās uz priekšu; mums bija privilēģija apmeklēt būvlaukumu, kur sāk veidoties jaunā Centrālā stacija. Domāju, ka Rail Baltica projekta nozīmi nevar pārvērtēt, tā ieguldījums drošībā, labklājībā un cilvēku savstarpējo kontaktu veicināšanā ir skaidrs ne tikai Baltijas valstīs, bet arī partneriem un sabiedrotajiem plašākā reģionā,” sacīja Kārina Hēglunde (Karin Höglund), Zviedrijas vēstniece Latvijā.

„Šodien pārliecinājāmies, cik stratēģiski nozīmīgs un apjomīgs ir Rail Baltica projekts Baltijas un Ziemeļvalstu reģionālajā sadarbībā, mobilitātē un ilgtspējīgā nākotnes attīstībā. Paldies par iespēju Zviedrijas tirdzniecības palātas biedru uzņēmumiem un Zviedrijas vēstniecībai iepazīties ar projekta attīstību un tā realizāciju pašā būvniecības epicentrā - Rīgas Centrālājā dzelzceļa stacijā,” teica Ilze Neparte-Saleniece, Zviedrijas tirdzniecības palātas Latvijā izpilddirektore.

Aicinām aplūkot fotogaleriju, kā norisinājās Zviedrijas Tirdzniecības kameras biedru tiekšanās ar Rail Baltica 14