Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica stacija starptautiskajā lidostā "Rīga"

Par projektu

Šis būs pirmais ātrgaitas dzelzceļa un avio savienojuma centrs Baltijā. Tiks izveidots moderns un daudzfunkcionāls pasažieru apkalpošanas komplekss, kas tiks savienots ar lidostas infrastruktūru un piedāvās jaunas mobilitātes iespējas un ērtības pasažieriem.  Projekta gaitā ir jāuzbūvē 6 km ātrgaitas dzelzceļa līnija, kas ietver gan estakādi, gan uzbērumu un pašu staciju vairākos līmeņos ar daudzfunkcionālu un pasažieru ērtībām atbilstošu infrastruktūru, kas veido šo avio un dzelzceļa savienojumu, neaizmirstot kravu pieslēguma iespējas. Mārupes teritorijā – Jaunmārupē plānota arī Rail Balti​ca reģionālā stacija un vilcienu ritošā sastāva depo.

Pa jaunuzbūvēto dzelzceļu nokļūt stacijā un lidostā pasažieri varēs ne tikai ar Rail Baltica ātrvilcienu, kurš plānots četras reizes dienā, bet arī ar regulāri kursējošu reģionālās satiksmes vilcienu. Tādējādi lidostas stacija iekļausies arī kopējā Rail Baltica trases reģionālās satiksmes tīklā, jo ik pēc 15 minūtēm tiks nodrošināta dzelzceļa satiksme ar ērtām pārsēšanās vietām, savienojot lidostu un Centrālo staciju Rīgā.

Rail Baltica stacijas un saistītās infrastruktūras izbūve lidostā „Rīga” sākās 2021. gada jūnija beigās. Būvdarbus plānots veikt secīgi, piecos posmos – līdz 2025. gada decembrim. Rail Baltica stacijas un saistītās infrastruktūras lidostā „Rīga” izbūvi veic starptautiskā konkursa uzvarētājs – personu apvienība B.S.L. Infra, kuru veido Austrijas uzņēmums Swietelsky AG un Latvijas būvniecības uzņēmumi – ceļu būves firma SIA Binders un AS LNK Industries. Forma2 un Prointec apvienība veic projekta inženiertehnisko un būvuzraudzību.  Būvniecība notiek, pamatojoties uz atklātā starptautiskā konkursa uzvarētāja – trīs valstu uzņēmumu apvienības PROSIV (Sintagma (Itālija), Prodex (Slovākija) un Vektors T (Latvija)) – projektu. 

Kartes

Video

Piedaloties Valsts prezidentam Egilam Levitam, Rail Baltica projekta īstenotājiem, valsts un pašvaldību amatpersonām u.c., Rail Baltica starptautiskās stacijas būvlaukumā pie lidostas "Rīga" 2022. gada 7. decembrī iebetonēja laika kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Kā norisinājās pasākums, noskatieties video:

2021. gada 30. jūnijā svinīgi tika atklāts Rail Baltica stacijas lidostā ''Rīga'' būvlaukums


Stacijas un saistītās infrastruktūras video ar titriem latviešu valodā:


Video ar titriem angļu valodā:Arhitektoniskais risinājums

Rail Baltica stacijai starptautiskajā lidostā “Rīga” projektētājs - pilnsabiedrība “PROSIV”(Itālija, Slovākija, Latvija), izveidojis arhitektonisko risinājumu, kas atbilst nākotnes vajadzībām funkcionalitātes un energoefektivitātes ziņā, kā arī ir integrējams esošajā vidē.

 

Infografikas

2021. gada vasarā sākās Rail Baltica stacijas un saistītās infrastruktūras lidostā „Rīga” izbūve. Būvdarbus plānots veikt secīgi, piecos posmos – līdz 2025. gada decembrim.

Vispirms tiks būvēta stacijas ēka trijos līmeņos, estakādes būvkonstrukcijas un piebraucamie ceļi ar saistīto infrastruktūru. Kā nākamais darbu posms būs stacijas ēkas fasādes izveide, kuras risinājumā, respektējot Latvijas koka arhitektūras tradīcijas, izvēlēts koks kā dominējošais stacijas fasādes elements, un fasādes apdares darbi, kā arī tiks veidotas mehāniskās sistēmas,  notiks iekšējā apdare, labiekārtošana. Pēc tam sekos estakādes uz Rīgu un Jaunmārupi izbūve un sliežu būvniecība.
Pirmais darbu posms – Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras izbūve no stacijas „Imanta” līdz starptautiskajai lidostai „Rīga”, kā arī stacijas termināļa būvniecība – jāpaveic līdz 2023. gada beigām.

Infografikās varat iepazīties ar ieguvumiem pasažieriem, ko sniegs šī projekta realizācija. 

Pieteikties uz konsultāciju
Mūsu speciālisti visdrīzākajā laikā ar Jums sazināsies, lai vienotos par tikšanos!