Rail Baltica stacija starptautiskajā lidostā "Rīga"

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Būvlaukuma atklāšanas video

2021. gada 30. jūnijā svinīgi tika atklāts Rail Baltica stacijas lidostā ''Rīga'' būvlaukums. Video skat. šeit

Stacijas un saistītās infrastruktūras video

Video ar titriem latviešu valodā skat. šeit
Video ar titriem angļu valodā skat šeit

Arhitektoniskais risinājums

Rail Baltica stacijai starptautiskajā lidostā “Rīga” projektētājs - pilnsabiedrība “PROSIV”(Itālija, Slovākija, Latvija), izveidojis arhitektonisko risinājumu, kas atbilst nākotnes vajadzībām funkcionalitātes un energoefektivitātes ziņā, kā arī ir integrējams esošajā vidē.

 

Infografikas

2021. gada vasarā sāksies Rail Baltica stacijas un saistītās infrastruktūras lidostā „Rīga” izbūve. Būvdarbus plānots veikt secīgi, piecos posmos – līdz 2025. gada decembrim.

Vispirms tiks būvēta stacijas ēka trijos līmeņos, estakādes būvkonstrukcijas un piebraucamie ceļi ar saistīto infrastruktūru. Kā nākamais darbu posms būs stacijas ēkas fasādes izveide, kuras risinājumā, respektējot Latvijas koka arhitektūras tradīcijas, izvēlēts koks kā dominējošais stacijas fasādes elements, un fasādes apdares darbi, kā arī tiks veidotas mehāniskās sistēmas,  notiks iekšējā apdare, labiekārtošana. Pēc tam sekos estakādes uz Rīgu un Jaunmārupi izbūve un sliežu būvniecība.
Pirmais darbu posms – Rail Baltica dzelzceļa infrastruktūras izbūve no stacijas „Imanta” līdz starptautiskajai lidostai „Rīga”, kā arī stacijas termināļa būvniecība – būs jāpaveic līdz 2023. gada martam/aprīlim.

Infografikās varat iepazīties ar ieguvumiem pasažieriem, ko sniegs šī projekta realizācija. 

Pieteikties uz konsultāciju
Mūsu speciālisti visdrīzākajā laikā ar Jums sazināsies, lai vienotos par tikšanos!