Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Darbu sākusi Rail Baltica projekta Rīgā pārinstitucionālās koordinācijas padome

2. Novembrī, 2017

Trešdien, 1.novembrī, notika Rail Baltica projekta Rīgā pārinstitucionālas koordinācijas padomes pirmā sēde, kurā tika definēti jau konkrēti darba segmenti harmoniskai pilsētvides attīstībai: Centrālā dzelzceļa stacija un ar to saistītā infrastruktūra, Torņakalna multimodālais centrs un ar to saistītā infrastruktūra, kā arī citi Rail Baltica infrastruktūras šķērsojumi Rīgas teritorijā.

Sēdi atklāja satiksmes ministrs Uldis Augulis, uzsverot kopīgā darba nozīmi, lai Rīgas pilsēta un Rail Baltica projekts sinerģijā sniegtu iespējas un ieguvums gan Rīgas pilsētai, gan Latvijas ekonomikai. Savukārt Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs norādīja, ka Rail Baltica projekts kardināli mainīs Rīgas centru, tāpēc ir kopā jāstrādā, lai Rīga kļūtu par skaistāku, drošāku un satiksmes līmenī labi organizētu pilsētu.

Projekta Rail Baltica attīstīšanā jau ilgāku laiku kopā strādā darba grupas, kurās iesaistīti gan Rīgas domes, gan Satiksmes ministrijas, gan Latvijas dzelzceļa un Eiropas Dzelzceļa līniju darbinieki, padomes darba fokusā būs saistīto projektu loks, kas rodas ar jaunā dzelzceļa ieviešanu. Sanāksmes dalībnieki uzklausīja RB Rail un Eiropas Dzelzceļa līnijas pārstāvju ziņojumus par Rail Baltica projekta attīstību Latvijā un visās trijās Baltijas valstīs. Savukārt Rīgas domes pārstāvji iepazīstināja sanāksmes dalībniekus ar saistītiem projektiem Rīgā.

Sanāksmes dalībnieki vienojās, ka Padomē iesaistīto iestāžu un organizāciju sadarbība turpināsies jau izveidoto darba grupu ietvaros, kas savā darbā ņems vērā Padomes vienošanās un rekomendācijas, kā arī, ka Padomes locekļi var nominēt ekspertus darbam un par aktuālo darba kārtību Padomes locekļi vienojas regulārās sanāksmēs, kas sasaucamas atbilstoši nepieciešamībai.

Padome izveidota, ņemot vērā ekspertu un kompetento institūciju rekomendācijas, kā arī, lai turpinātu vienota skatījuma uz apkārtējo pilsētvidi veidošanu, jēgpilnu investīciju piesaisti un veicinātu Rīgas pilsētas harmonisku attīstību. Padome īstenos valsts un Rīgas pilsētas pašvaldības  sadarbību, kā arī veicinās trešo pušu līdzdalību un plānotu finanšu piesaisti.

Padomē iesaistīti pārstāvji no ministrijām, Rīgas Domes, valsts institūcijām, lai sniegtu priekšlikumus papildus iespēju realizēšanai Rīgas pilsētā, ko rada Rail Baltica projekta ieviešana. Padomes līdzpriekšsēdētāji ir satiksmes ministrs Uldis Augulis un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Padomes galvenais uzdevums būs izvērtēt ar Rail Baltica projekta ieviešanu saistīto situāciju Rīgas pilsētas teritorijā un sniegt priekšlikumus papildus iespēju realizēšanai Rīgas pilsētā. Tāpat padome veicinās minēto institūciju sadarbību papildus iespēju realizēšanai Rīgas pilsētā, identificēs problēmas, kas kavē Rīgas un Rail Baltica harmonisku attīstību un sniegs atbildīgajām institūcijām priekšlikumus šo problēmu novēršanai. Vienlaikus padome sniegs priekšlikumus īstermiņa un ilgtermiņa finansējuma piesaistei.