Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Diskutē par iespējām veicināt kritiskās infrastruktūras projektu dienvidu-ziemeļu virzienā attīstību

7. Septembrī, 2023

Biznesa forumā “Ieguldījums ilgtspējīgā nākotnē”, kas no 6. līdz 7. septembrim notiek Bukarestē (Rumānija), dalībvalstis diskutēs par plaisas mazināšanu starp Austrumeiropu un Rietumeiropu tādās jomās kā transports, enerģētika un digitalizācija, kritiskās infrastruktūras projektu attīstību un papildu finansējuma piesaistes iespējām, u.c. dalībvalstīm svarīgiem jautājumiem. 

Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova pārstāvēs Latviju Biznesa foruma Transporta sadaļā, akcentējot Rail Baltica projekta nozīmi TEN-T Ziemeļu – Dienvidu koridora attīstībā. Tāpat diskusijās tiks akcentēti lielākie izaicinājumi reģionālās savienojamības uzlabošanā, tostarp nepieciešamība izveidot ilgtspējīgus pasažieru un kravu pārvadājumu koridorus 3SI reģionā un nodrošināt konkurētspējīgu loģistiku. Foruma laikā tiks diskutēts arī par iespējām samazināt investīciju slieksni mazajām 3SI dalībvalstīm, lai varētu vieglāk un efektīvāk piesaistīt finansējumu transporta infrastruktūras attīstībai, izmantojot arī publisko un privāto fondu sinerģiju.

“Trīs jūru iniciatīva ir efektīva sadarbības platforma, kas veicina ilgtspējīgas - drošas un efektīvas transporta sistēmas attīstību un reģionu savienojamību. Mūsu prioritāte ir Rail Baltica projekts, kas nākotnē dos pozitīvu pienesumu arī militārajā un drošības jomā visam 3SI reģionam”, skaidro Ilonda Stepanova.

2023. gada Trīs jūru iniciatīvas ikgadējā pasākumā Latviju pārstāv Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, piedaloties gan samitā, gan biznesa forumā, kā arī Latvijas uzņēmēji.

3SI dalībvalstu, tostarp Latvijas mērķi, apvienojoties kopīgajā rīcības platformā, ir Eiropas kaimiņattiecību ģeopolitiskā pārstrukturēšana, stratēģijas un partnerības stiprināšana, ņemot vērā un nosodot Krievijas brutālo agresiju pret Ukrainu. Tāpat būtisks ir  3SI paplašināšanās process ar valstīm, kas izrādīja interesi par iniciatīvas darbību, kā arī kritiskās infrastruktūras projektu attīstīšana ziemeļu-dienvidu virzienā transporta, enerģētikas un digitālajos tīklos. 3SI orientējas arī uz iespēju piesaistīt privātos ieguldījumus un attīstīt publiskā un privātā sektora partnerības, kā arī stiprināt reģiona kibernoturību un kiberdrošību.

Trīs jūru iniciatīva apvieno 12 ES dalībvalstis starp Baltijas, Melno un Adrijas jūru - Austriju, Bulgāriju, Horvātiju, Čehiju, Igauniju, Ungāriju, Latviju, Lietuvu, Poliju, Rumāniju, Slovākiju un Slovēniju.