Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Ēnu diena Eiropas Dzelzceļa līnijas birojā

12. Februārī, 2020

Rail Baltica projekta ieviesējs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas 12. februārī piedalījās Ēnu dienā, pie sevis uzņemot 7 jauniešus. Esam gandarīti, ka jaunieši aktīvi interesējas par profesijām, kas būs nepieciešamas gan Rail Baltica projekta tapšanas gaitā, gan arī tad, kad trase jau būs uzbūvēta.

Jaunieši interesējās par būvinženiera, dzelzceļa inženiera un arhitekta profesijas niansēm un ikdienu, un ar tām iepazīstināja Eiropas Dzelzceļa līniju būvinženieris Vitauts Konrāds, dzelzceļa inženieris Dairis Brokāns un arhitekts Jānis Jakubovs. Speciālisti gan rādīja, ko ikdienā uzņēmumā dara konkrētās profesijas pārstāvji, gan arī iepazīstināja ar paveikto, piemēram, kā izskatās topošie būvprojekti. Jaunieši interesējās, kādiem mācību priekšmetiem būtu vairāk jāpievērš uzmanība, lai nākotnē strādātu šajās profesijās, kā arī vaicāja par studiju iespējām.
Ēnas vairāk uzzināja par projektu Rail Baltica, kā arī aktīvi iztaujāja par to. Piemēram, viņus interesēja, kādi vilcieni brauks pa jauno dzelzceļa trasi, vai būvizmaksās tiek ņemta vērā inflācija, ar kādām problēmām nākas saskarties projekta realizācijas gaitā, vai jaunizbūvētās trases ietvaros būs iespējas izveidot arī jaunas reģionālās stacijas utt.
Lai savām acīm skatītu vietu, kur pavisam drīz sāksies Rail Baltica izbūves darbi, ēnas ar ēnojamiem speciālistiem izstaigāja posmu Rīgā no Dzelzceļa tilta līdz Lāčplēša ielai, uzzinot, kur tiks norakts uzbērums un tā vietā izveidota estakāde, kur tiks veidota jauna iela, savienojot Elizabetes un Timoteja ielu, kā izskatīsies stacijas tuneļi un kā ļaudis nokļūs uz peroniem utt. Lai gan daudzi no jauniešiem ir rīdzinieki, viņi pirmo reizi gāja gar kanāla malu tirgus apkaimē, atzīstot, ka nākotnē šī vieta, to sakopjot, varētu būt laba vieta atpūtai.
Ar virtuālo briļļu palīdzību ēnas varēja apskatīt, kā nākotnē izskatīsies Rīgas Centrālā stacija. Esot uz peroniem, kas pārvērtīsies par ērtām iekāpšanas platformām, izdevās arī klātienē redzēt, kā uz peroniem pašlaik norit ģeotehniskās izpētes darbi.
Pie mums viesojās: Edvards Bērziņš (Āgenskalna Valsts ģimnāzija, 12.kl.), Reinis Bērziņš (Siguldas pilsētas vidusskola, 12.kl.), Rinalds Rozenfelds (Āgenskalna Valsts ģimnāzija, 12.kl.), Reinis Giļs (Rīgas 84. vidusskola, 9.kl.), Kristaps Kārklis (Jelgavas 4. vidusskola, 10. kl.), Česlavs Čubars (Balvu vidusskola, 12.kl.) un Sofija  Jeļčaņinova (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija, 10.kl.).
Česlavs Čubars, kurš uz Ēnu dienu EDZL birojā bija braucis no Balviem un ceļā devies jau piecos no rīta, Ēnu dienas noslēgumā atzina, ka esot gandarīts par šo dienu, jo uzzinājis daudz jauna un interesanta, savukārt Rinalds Rozenfelds teica, ka daudz, protams, varot uzzināt no medijiem un uzņēmuma paustā sabiedrībai, tomēr klātienē varot gūt daudz labāku priekšstatu un uzzināt vairāk, arī to, kas pašu interesē.
Savukārt Reinis Giļs, kurš nākotnē gribot kļūt par būvinženieri, teica, ka labprāt strādātu Rail Baltica projektā, jo „man patīk visi jaunie, modernie procesi un tas, ka vari tajos piedalīties”.

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta praktiskās biznesa izglītības organizācijas Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja  1695 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 10 450 vakances. Skolēnu lielo interesi par Ēnu dienu atspoguļo portālā www.enudiena.lv reģistrētais skolēnu skaits - šogad tie jau bija  43 278  ēnotāju.  

Fotogalerija: Ēnu diena Eiropas Dzelzceļa līnijas birojā. Foto: EDZL preses foto 8