Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Līdz 27.janvārim Rīgas domē skatāma Rail Baltica metu konkursa godalgoto darbu izstāde (+video)

10. Janvārī, 2017

Laikā no 9. janvāra līdz 27. janvārim Rīgas domes ēkā improvizētā izstādē visi interesenti var iepazīties ar starptautiskā metu konkursā „Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta un Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla kompleksas apbūves iecere“ godalgotiem darbiem. Tie ietver Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas pārbūvi un jauna tilta būvi pāri Daugavai. Darbi eksponēti Rīgas domes ēkas 1.stāvā un skatāmi darbdienās.

Jānis Dripe, Latvijas republikas Kultūras ministrijas eksperts, starptautiskās žūrijas dalībnieks:

Pēdējos gados realizētajiem lielajiem kultūras objektiem – Nacionālajai bibliotēkai un Nacionālajam mākslas muzejam tagad seko nebijušas sarežģītības infrastruktūras objekts, kurā pārveidojot Rīgas centra pilsēttelpu, apvienosies arhitektu, transporta tehnoloģiju un inženierzinātņu inovatīvs redzējums. Rail Baltica Rīgas stacija mezgla izbūve un dzelzceļa uzbēruma aizstāšana ar estakādi būs reāls Rīgas vēsturiskā centra paplašinājums Maskavas priekšpilsētas virzienā un būtiska saikne ar Daugavas kreiso krastu. Tas būs arī impulss teritoriju attīstībai Rail Baltica trases tiešā tuvumā no Torņakalna līdz Rīgas stacijai.

Uzdevums Latvijas un ārvalstu arhitektiem, pilsētplānotājiem, dzelzceļa transporta speciālistiem un ainavu arhitektiem bija īpaši sarežģīts, jo jauniem mūsdienu arhitektūras un dizaina risinājumiem jābūt piedāvātiem kvalitātē, kas veido pievienotu vērtību Rīgas vēsturiskā centra pilsētvidei. Vienlaikus risinājumam jāiekļaujas pilsētvidē tā, lai novitāte saglabātu Rīgas vēsturiskā centra kā UNESCO Pasaules mantojuma vietas vērtību. Tāpēc konkursam iesniegto darbu skaits - 15 - vērtējams ļoti atzīstami.

Uzvarētāji konkursā ir arhitekti no Dānijas (''PLH Arkitekter A/S'' sadarbībā ar ''COWI A/S''), kā arī Latvijas arhitektu apvienība O+R+V+E+L (SIA "Outofbox", SIA ''RUUME arhitekti'', SIA ''Vektors T'', SIA ''E.Daniševska birojs'' un SIA ''Landshape'').

Dānijas arhitekti iesniedza darbu ar devīzi R210G1A6, bet Latvijas arhitekti ar devīzi - SMXL2022. Visus darbus var aplūkot tīmekļa vietnē: www.edzl.lv/lv/aktualitates/metu-konkurss.

Starptautiskā žūrija piešķīra arī īpašu veicināšanas prēmiju arhitektiem no Spānijas, devīze RING 2022, kuri piedāvā visus četrus sliežu ceļus (divus pašreizējos un divus jaunbūvējamos) novietot uz jaunbūvējamā tilta, savukārt pašreizējo Dzelzceļa tiltu atvēlēt gājēju un velosipēdistu plūsmai.

Konkursu 2016. gadā rīkoja Eiropas Dzelzceļa Līnijas, projekta Rail Baltica ieviesējs Latvijā.  Konkursa teritorija - 14 ha, tā ietver Rīgas vēsturisko Centrālo dzelzceļa staciju, uzbērumu no Dzirnavu līdz Krasta ielai, kā arī plānoto Rail Baltica dzelzceļa tiltu pāri Daugavai un atrodas Latvijas galvaspilsētas Rīgas centrālajā daļā, kas izsenis ir viena no galvaspilsētas tēla veidotājām.

Fona informācija:

par projektu:

Projekta Rail Baltica pirmās kārtas ietvaros līdz 2022. gadam  paredzēts:

- uzbūvēt Eiropas platuma dzelzceļa sliežu ceļu,

- veikt stacijas pārbūvi un paplašināšanu, uzbēruma transformāciju,

- izveidot multimodālu sabiedriskā transporta mezglu,

- uzbūvēt jaunu tiltu pāri Daugavai.

par Eiropas Dzelzceļa Līnijas:

Eiropas Dzelzceļa Līnijas ir projekta Rail Baltica  ieviesējs Latvijā. Eiropas Dzelzceļa Līnijas turpina projekta Rail Baltica realizēšanu Latvijā atbilstoši finansēšanas līgumam starp INEA( Innovation and Networks Executive Agency) un trīs Baltijas valstu kopuzņēmumu RB Rail , kas ir vadošais projekta ieviesējs vienlaikus Latvijā, Igaunijā un Lietuvā.

 

papildus informācijai:

Rita Voronkova

Eiropas Dzelzceļa Līnijas komunikācijas vadītāja

Mob.tel. 29264403, e-pasts: rita.voronkova@edzl.lv

 

Par šo publikāciju atbild vienīgi tās autors. Eiropas Savienība neuzņemas nekādu atbildību par to, kā tur ietvertā informācija var tikt izmantota.