Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Liela interese par nekustamo īpašumu vērtēšanu Rail Baltica projektam

31. Maijā, 2017

Eiropas platuma sliežu dzelzceļa līnijas Rail Baltica ieviesēja Latvijā uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas atklātais konkurss par sabiedrības vajadzībām nepieciešamo nekustamo īpašumu tirgus vērtības un kompensējamo zaudējumu vērtības noteikšanu jau pēc izsludināšanas februārī izsauca paaugstinātu potenciālo pretendentu interesi, iepirkuma termiņš tika pagarināts līdz 30. maijam, rezultātā - konkursam pieteikušies septiņi pretendenti: pieredzējuši un nozīmīgi tirgus dalībnieki. 

Komentējot konkursu, Agnis Driksna, Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un sadarbības departamenta direktors, atzina: “Neierobežot konkurenci un nodrošināt vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi visiem iepirkuma dalībniekiem, piesaistīt pēc iespējas lielāku profesionālu pretendentu skaitu – tā tika veidots iepirkums. Plašāks nekustamo īpašumu vērtētāju vai to apvienību skaits nodrošinās konkurenci izpildītāju vidū un dos ekonomiski efektīvāko cenu Rail Baltica projektam. Šos mērķus izdevies sasniegt. Interese par iepirkumu bija augsta. Pēc iepirkuma izsludināšanas Iepirkumu uzraudzības birojā tika iesniegta arī sūdzība, tomēr, to izvērtējot, iepirkuma dokumentācijā izvirzītās prasības tika atzītas par pamatotām. Nākamais solis šajā iepirkumā - Iepirkumu komisija izvērtēs saņemtos piedāvājumus un rezultātus plāno paziņot šī gada jūlijā.”

Iepirkumā  “Sabiedrības vajadzībām nepieciešamā nekustamā īpašuma tirgus vērtības un kompensējamo zaudējumu noteikšana”, kas tika izsludināts 2017.gada 10.februārī divās iepirkuma priekšmeta daļās: I. daļa “Nekustamā īpašuma tirgus vērtības un kompensējamo zaudējumu noteikšana” un II. daļa “Komersanta darbības (biznesa) un nemateriālo aktīvu novērtēšana”, piedāvājumus iesnieguši šādi pretendenti:

1. SIA “Grant Thornton Baltica”;

2. SIA “Biznesa konsultantu grupa”;

3. SIA "VCG Ekspertu grupa";

4. SIA "Latio";

5. SIA “VESTABALT";

6. SIA “Interbaltija”;

7. SIA “Eiroeksperts”.

SIA "VCG Ekspertu grupa" un SIA “VESTABALT" iesniedza piedāvājumu par iepirkuma priekšmeta 1.daļu (“Nekustamā īpašuma tirgus vērtības un kompensējamo zaudējumu noteikšana”), savukārt pārējie pretendenti pieteicās uz abām izsludinātajām iepirkuma priekšmeta daļām.

Pēc iesniegto piedāvājumu izvērtēšanas ar pretendentiem, kuru iesniegtie piedāvājumi atbildīs iepirkuma dokumentācijā izvirzītajām kvalifikācijas prasībām,  tiks noslēgta Vispārīgā vienošanās katrā iepirkuma priekšmeta daļā atsevišķi, ar darbības termiņu 48 mēneši no Vispārīgās vienošanās spēkā stāšanās dienas vai līdz Vispārīgās vienošanās kopējās summas sasniegšanai:

EUR 800 000,00 bez PVN iepirkuma priekšmeta I.daļā “Nekustamā īpašuma tirgus vērtības un kompensējamo zaudējumu noteikšana”;
 EUR 400 000,00 bez PVN (iepirkuma priekšmeta II.daļā “Komersanta darbības (biznesa) un nemateriālo aktīvu novērtēšana”.

Iepirkums tiek finansēts no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) projekta „1435 mm standarta platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltic / Rail Baltica (RB) attīstības koridors caur Igauniju, Latviju un Lietuvu” finanšu līdzekļiem.

Jau ziņots, ka Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 mm jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas  valstīs, lai ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu - Rīgu - Kauņu - Varšavu – Berlīni.