Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Lielākajā dzelzceļa transporta industrijas izstādē InnoTrans2018 informē par Rail Baltica attīstību Latvijā

20. Septembrī, 2018

Rail Baltica projekta ieviesēja Latvijā – uzņēmuma Eiropas Dzelzceļa līnijas pārstāvji no 17. līdz 20. septembrim piedalās lielākajā dzelzceļa transporta industrijas izstādē InnoTrans 2018, kas norisinās Berlīnē (Vācija), informējot tirgus dalībniekus, ražotājus un piegādātājus par Rail Baltica attīstību Latvijā, lai jau šodien varētu plānot nepieciešamos resursus būvniecības fāzei. Pasākumā daudz vērības pievērsts jautājumam par transporta sistēmas savienojamību, kas ir priekšnoteikums pilsētu mobilitātei nākotnē.

Eiropas Dzelzceļa līnijas  (EDZL) pārstāvji piedalījās Rail Leaders Summit,  kur pasaules lielāko dzelzceļa kompāniju vadītāji (Ķīna, ASV, Krievija, Vācija, u.c.) un politikas līderi prezentēja vīziju nozares nākotnei. Īpaša vērība tika pievērsta inovācijām un digitalizācijai dzelzceļa sektorā, kā arī videi draudzīgiem risinājumiem, no Berlīnes informē Einārs Jaunzems, Eiropas Dzelzceļa līnijas galvenā inženiera vietnieks.

EDZL pārstāvji arī  tikās ar potenciālajiem piegādātājiem, analizēja industrijas piemērotību projekta mērķim un gatavību tajā iesaistīties.
„Lai sagatavotos Eiropas sliežu platuma dzelzceļa būvniecībai, ir būtiski informēt tirgus dalībniekus, ražotājus un piegādātājus par Rail Baltica attīstību Latvijā, jau šodien plānojot nepieciešamos resursus būvniecības fāzei. Daudz uzmanības InnoTrans tika pievērsts pilsētu multimodāliem transporta mezgliem, jo transporta sistēmas savienojamība ir pilsētu mobilitātes nākotne,” no pasākuma norises vietas komentē Andris Linužs, EDZL valdes loceklis.
EDZL delegācija izstādes ietvaros apmeklēja arī kopējo Rail Baltica stendu, tikās ar Lietuvas un Igaunijas kolēģiem, apliecinot projekta vienotību un brieduma fāzi.

InnoTrans izstāde tradicionāli pulcē vadošos nozares speciālistus, industrijas līderus, nacionālo dzelzceļa kompāniju pārstāvjus, un tajā vienkopus apskatāmi mūsdienu inovatīvākie nozares sasniegumi. Izstāde izvietojusies 41 hallē, un ir sadalīta piecos izstāžu segmentos: dzelzceļa tehnoloģijas, dzelzceļa infrastruktūra, sabiedriskais transports, iekštelpas un tuneļu būvniecība. Izstādi, kas norisinās reizi divos gados, organizē Messe Berlin, un šogad šī jau ir divpadsmitā reize, kad tā notiek.
 

Eiropas Dzelzceļa līnijas pārstāvji piedalās InnoTrans2018. Foto: Marika Simanoviča, EDZL 4