Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Nākotnes pasažieri iepazīst Rail Baltica

28. Novembrī, 2018

Rail Baltica projekta ieviesējs Latvijā SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas novembrī iniciēja tikšanās skolās, lai iepazīstinātu skolēnus ar topošo Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līniju Rail Baltica. No novembra līdz pat nākamā gada aprīlim skolēni var iepazīties ar interaktīvo prezentāciju, kuru izveidojis virtuālās realitātes projektu izstrādātājs Vividly, un kurā var sīkāk izpētīt,nākotnē izskatīsies Rail Baltica līnija Starptautiskajā dzelzceļa stacijā Rīgā, kā arī iepazīties ar līnijas novietojumu Latvijā un Rīgā, un uzzināt, kādus labumus iegūs pasažieri nākotnē.

Agnis Driksna, Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un komunikācijas departamenta direktors, norāda: „Tie bērni un jaunieši, kas pašlaik mācās skolā, ir Rail Baltica dzelzceļa nākotnes pasažieri. Projekta pabeigšanas brīdī viņi iegūs moderna dzīvesstila platformu - ātru un videi draudzīgu dzelzceļu, paverot vēl plašākas mobilitātes iespējas, lai studētu, ceļotu un iekļaujotos vēl lielākā darba tirgū. Lai gan mūsu ekonomiski aktīvā sabiedrība jau vairākus gadus atzīst, ka seko līdzi projekta attīstībai, ir svarīgi stāstīt par to arī skolēniem, lai viņi būtu zinošāki un sagatavoti izmantot visas ātrgaitas dzelzceļa sniegtās priekšrocības.”

Pateicamies skolu vadībai par atsaucību un skolēnu parlamentiem par aktīvu līdzdarbību! Ar interaktīvo prezentāciju jau ir iepazinušies Rīgas Angļu ģimnāzijas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas un Rīgas 84. vidusskolas skolēni (paldies par atsaucību 84.vsk. skolēnu parlamentam un personīgi Krišjānim Pērkonam!). Līdz 3.decembrim nākotnes dzelzceļa iespējas pētīs Rīgas Teikas vidusskolā, bet no 3. decembra interaktīvā prezentācija būs skatāma Rīgas 64. vidusskolā.

Atgādināsim, ka Rail Baltica ir dzelzceļa transporta projekts, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļa tīklā un tas aptver četras Eiropas Savienības valstis – Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju, netieši – arī Somiju, pagarinot maršrutu ar savienojumu Tallina – Helsinki. Ir veikti izpētes un sagatavošanās darbi, lai 2019. gadā sāktos Rail Baltica līnijas projektēšana Starptautiskajā dzelzceļa stacijā Rīgā un no 2021. gadā – būvniecība.


Rīgas Teikas vidusskolas parlamenta pārstāvji Reinis Lansmanis un Laura Grīnvalde pie tikko uzstādītās interaktīvās prezentācijas. Foto: EDZL