Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

No 5. septembra ierobežos satiksmi Rail Baltica Prāgas ielas pārvada zonā

4. Septembrī, 2023

No otrdienas, 5. septembra, līdz 20. oktobrim Rail Baltica dzelzceļa pārvada izbūves laikā tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Rīgā, Prāgas ielā. Gājēju pārvietošanās būvniecības darbu zonā tiks organizēta drošā, norobežotā tunelī.

Lai veiktu būvniecības darbus droši, uz sešām nedēļām tiks slēgta privātā un sabiedriskā transporta kustība Prāgas ielas posmā no 13. janvāra ielas līdz Rīgas starptautiskajai autoostai (Prāgas ielā 1). Gājēju pārvietošanās šajā zonā netiks slēgta, kustībai nodrošinot drošu 2,4 metrus platu tuneli. Pārvada izbūves darbi neietekmēs vilcienu satiksmi.

No 5. septembra plānotās izmaiņas skars 7. tramvaja maršrutu un tā pieturvietas. Tiks slēgtas tramvaja pieturas “Centrāltirgus” (virzienā no centra) un “Prāgas iela” (virzienā uz centru), un tramvajs brauks pa 13. janvāra ielu un Maskavas ielu. Iedzīvotāji tiek aicināti sekot līdzi izmaiņām sabiedriskā transporta maršrutos tīmekļvietnē www.rigassatiksme.lv.

Šajā būvniecības darbu posmā Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvnieks BERERIX plāno veikt Rail Baltica dzelzceļa pārvada laiduma izbūvi virs Prāgas ielas. 2023. gada pirmajā pusē pabeigta šīs pašas dzelzceļa estakādes izbūve Rīgas starptautiskās autoostas zonā.

BERERIX nodrošinās informatīvo zīmju izvietošanu būvniecības zonā Prāgas ielas apkārtnē. Ja izbūves darbi Prāgas ielā tiks pabeigti ātrāk un tā būs droša satiksmei, BERERIX sadarbībā ar iesaistītajām pusēm to atvērs, un par to tiks izplatīts atsevišķs paziņojums iedzīvotājiem un medijiem.

Att.zemāk: vizualizācija, kā izskatīsies Prāgas pārvada zonā pēc Rail Baltica izbūves