Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Paziņos starptautiskā metu konkursā izvēlēto risinājumu Rīgas centrālajam multimodālā sabiedriskā transporta mezglam

20. Martā, 2017

Jaunbūvējamās Eiropas platuma sliežu dzelzceļa līnijas Rail Baltica īstenotājs Latvijā – SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas 22. martā aicina mediju pārstāvjus uz konkursa par vispiemērotāko metu Rīgas centrālajam multimodālā sabiedriskā transporta mezglam un Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tiltam noslēguma svinīgo ceremoniju, kuras laikā tiks pasniegtas godalgas apbalvoto metu autoriem, kā arī tiks sniegta informācija par Rail Baltica projektam izvēlēto risinājumu.

Jau ziņots, ka no 2016. gada 7. jūlija līdz 7. novembrim norisinājās atklāts starptautisks metu konkurss Eiropas transporta tīkla prioritārā projekta Rail Baltica objektam Latvijā „Rail Baltica Rīgas dzelzceļa tilta un Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezglam kompleksas apbūves iecere”.
Konkursa mērķis bija iegūt plašāku arhitektu skatījumu, lai Rail Baltica izbūve nodrošinātu harmonisku ienākšanu pilsētā un nekaitētu turpmākai pilsētvides uzlabošanai.  Metu konkursa rezultātā ir nodrošināts starptautisku arhitektu piedāvājums Rail Baltica sliežu uzlikšanai un savienojumam ar esošo transporta struktūru Rīgas centrā, kā arī nodrošinājis starptautisku arhitektu piedāvājumu pilsētas attīstībai.
Konkursa rezultātus izvērtēja starptautiska žūrija, kura piešķīra divas otrās vietas un četras veicināšanas prēmijas.

Lai svinīgā ceremonijā godalgas pasniegtu apbalvoto metu autoriem, kā arī informētu par Rail Baltica projektam izvēlēto risinājumu, konkursa organizators - Eiropas Dzelzceļa līnijas aicina uz starptautiskā metu konkursa noslēguma svinīgo ceremoniju, kura notiks š.g. 22. martā plkst. 11.00 Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12/2, Rīgā
Pasākumā piedalīsies: godalgoto metu autori no Latvijas, Dānijas, Spānijas, Portugāles, Francijas un Nīderlandes, Uldis Augulis, LR Satiksmes ministrs, Baiba Rubesa, RB Rail valdes priekšsēdētāja, Jānis Dripe, Kultūras ministrijas eksperts, žūrijas vadītājs, kā arī Agnis Driksna, Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un sadarbības departamenta direktors. Pasākumu moderēs sociālantropologs Viesturs Celmiņš.

Lūdzam apliecināt savu dalību pasākumā 21.03. līdz plkst. 17.00, informējot e-pastā: rita.voronkova@edzl.lv, vai zvanot pa tālruni 29264403.