Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica foruma dalībnieki iepazīst, kā nākotnē izskatīsies Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un stacijas kompleksā apbūve (Fotogalerija)

28. Aprīlī, 2017

Eiropas sliežu platuma projekta Rail Baltica starptautiskā foruma „Rail Baltica – jauna ekonomiskā koridora veidošana” ietvaros Rail Baltica ieviesējs Latvijā - uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas 25. aprīlī īpašā ekskursijā foruma dalībniekus iepazīstināja ar vērienīgāko Rail Baltica projektu Baltijā - Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un stacijas komplekso apbūvi.
Tā bija iespēja klātienē un ar moderno tehnoloģiju sniegtajām iespējām iepazīties, kā nākotnē pēc Rail Baltica trases izbūves izskatīsies šī Rīgas vieta.

Kā zināms, Rīgas dzelzceļa tilta, uzbēruma un stacijas kompleksās apbūve, kam pamatā būs arhitektu biroja PLH Arkitekter sadarbībā ar COWI (Dānija) piedāvātais mets, ir vērienīgākais projektēšanas un būvdarbu projekts Latvijā un Baltijā. Tā gaitā, veicot Rail Baltica integrāciju Rīgas multimodālajā transporta mezglā, tiks uzlabota vides pieejamība, drošība, mobilitāte, kā arī transporta pieejamība. Tiks iegūta abu sliežu platumu dzelzceļa pasažieru apkalpošana. Projekta kopējās izmaksas būs tuvu 200 miljoniem eiro un darbus paredzēts īstenot nākamajos piecos gados.

Foruma dalībniekiem tika sniegta informācija, kādi darbi paredzami šī projekta ietvaros, eksperti skaidroja, kā plānots integrēt Rail Baltica staciju Rīgas Centrālās stacijas multimodālajā kompleksā, kas ļaus ikvienam ceļotājam no Eiropas sasniegt pašu Rīgas sirdi – centru. Foruma dalībnieki varēja labāk izprast, kādi izaicinājumi bija iepriekš notikušā metu konkursa dalībniekiem, kuriem bija jāspēj ne tikai iezīmēt vīziju, kā dzelzceļš iederēsies vēsturiskajā Rīgas centrā, bet arī piedāvāt apkārtējās vides harmoniskas attīstības idejas.
Ekskursantiem klātienē, izmantojot modernās tehnoloģijas – īpašas brilles savienojumā ar aplikāciju telefonā, sniedza unikālu iespēju: skatīt nākotnes vīziju, kā konkrētās vietas izskatīsies dabā 2022. gadā.

Jau ziņojām, ka divas dienas Rīgā – 24. un 25. aprīlī - norisinājās jaunbūvējamā Eiropas sliežu platuma projekta Rail Baltica 2017. gada nozīmīgākais starptautiskais pasākums – forums „Rail Baltica – jauna ekonomiskā koridora veidošana”(„Rail Baltica Global Forum 2017 - Building a New Economic Corridor”), kura laikā tika skatīts Rail Baltica ekonomiskais potenciāls, iepirkumu politika un organizācija. Pasākums sekmēja arī projekta potenciālo piegādātāju tīklošanās iespējas.

Skatiet foto galeriju no Rail Baltica foruma dalībnieku ekskursijas uz Rīgas Centrālās stacijas apkārtni
Foto: RB Rail publicitātes foto

Skatiet foto galeriju no Rail Baltica foruma dalībnieku ekskursijas uz Rīgas Centrālās stacijas apkārtni 19