Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica projekta attīstītājs Eiropas Dzelzceļa līnijas piedalās kampaņā „Mācies būvniecību 2018”

16. Janvārī, 2018

Eiropas platuma sliežu dzelzceļa līnijas projekta Rail Baltica īstenotājs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas -  piedalās Vislatvijas karjeras attīstības atbalsta kampaņā „Mācies būvniecību 2018”, informējot par Rail Baltica projektu un tā realizēšanai nepieciešamajiem būvniecības nozares speciālistiem.

„Jaunbūvējamās Eiropas platuma sliežu dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekts ir viens no izaicinošākajiem projektiem Baltijas valstīs, tai skaitā – Latvijā - ne tikai tā vēriena, bet arī veicamo būvniecības darbu ziņā. Lielākie projekta izaicinājumi ir komplicētie izbūves risinājumi, kuros Rail Baltica trasei jāšķērso sarežģīti vides apstākļi vai esošā ceļu un dzelzceļa infrastruktūra. Rail Baltica trase Latvijā būs 263 km gara, un tās garumā būs jāuzbūvē ap 130 autoceļu šķērsojumi pār dzelzceļu (ap 50 no tiem ir valsts nozīmes autoceļi), pāri upēm būs jāuzbūvē vairāk nekā 30 tiltu, kā arī Rīgā, Torņakalnā, tiek plānots pirmais pazemes dzelzceļa tunelis Latvijā.  Būs nepieciešamas plašs speciālistu loks ar zināšanām būvniecības risinājumu ieviešanā ,” uzsver Agnis Driksna, Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un sadarbības departamenta direktors.
Aplēsts, ka Rail Baltica projekts tā projektēšanas un būvniecības fāzes laikā sniegs  nozīmīgu stimulu nodarbinātības iespējām, jo īpaši būvniecības sektorā, un ir prognozēts, ka Rail Baltica izbūves gaitā varētu izveidoties ap 40 000 tiešo un netiešo darba vietu.
Rail Baltica ieviešana kalpo kā platforma izcilības un kompetences reģionāla centra izveidei, labāko prakses zināšanu un kompetenču apkopošanai no citiem lieliem pārrobežu projektiem, pirmo reizi veicinot tehnoloģisko zināšanu nodošanu un inovāciju radīšanu Baltijas valstīs un tādējādi attīstot starptautiski konkurētspējīgas zināšanas, kuras nākotnē varētu tikt eksportētas uz pārējiem pārrobežu projektiem.
Jau ziņots, ka Rail Baltica ir dzelzceļa transporta projekts, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklā, un tas šobrīd aptver četras Eiropas Savienības valstis – Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 km garu Eiropas sliežu platuma (1435 mm) dzelzceļa līniju ar maksimālo ātrumu 240 km/h, veicinot iedzīvotāju mobilitāti un kravu pārvadājumus ziemeļu-dienvidu virzienā, kā arī tautsaimniecības ilgtspējīgu un diversificētu attīstību un konkurētspēju, lai  ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu - Rīgu - Kauņu - Varšavu – Berlīni.

Projekta Rail Baltica īstenotājs Latvijā – uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas kampaņā „Mācies būvniecību” iesaistās jau otro gadu. Kampaņas, kura šogad norisinās Latvijas skolās no šā gada janvāra līdz  maijam, gaitā skolēni tiek aicināti nākotni saistīt ar kādu no būvniecības profesijām. Kampaņas sociālais mērķis ir skolniekiem radīt priekšstatu par labas prakses piemēriem būvniecības nozarē, popularizēt mācības profesionālās izglītības iestādēs un studiju iespējas augstskolās – RTU un LLU – un koledžās (piemēram, Rīgas Celtniecības koledžā) un iedvesmot jauniešus darbam būvniecībā.  Kampaņas organizatori ir biedrība „Building Design and Construction Council” (BDCC) ar sadarbības partneriem: Izglītības un zinātnes ministriju, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rīgas domes Īpašuma departamentu, biedrību „Zaļās mājas”.