Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Vairāk nekā 20 000 nākotnes pasažieru iepazinušies ar Rail Baltica

29. Aprīlī, 2019

Aprīļa beigās noslēdzās Rail Baltica projekta ieviesēja Latvijā SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas iniciētās tikšanās skolās, lai iepazīstinātu skolēnus ar topošo Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līniju Rail Baltica. Sešu mēnešu laikā 19 Rīgas lielākajās skolās (no tām - 9 mazākumtautību skolas) kopumā vairāk nekā 20 000 skolēnu iepazinās ar interaktīvo prezentāciju, kurā var sīkāk izpētīt, kā nākotnē izskatīsies Rail Baltica līnija Starptautiskajā dzelzceļa stacijā Rīgā, kā arī iepazinās ar līnijas novietojumu Latvijā un Rīgā, interesējoties par labumiem, ko iegūs pasažieri nākotnē.

Ar Rail Baltica projektu iepazinās Rīgas 2.ģimnāzijas, Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Rīgas Angļu ģimnāzijas,  Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Rīgas Purvciema vidusskolas (vsk.), Rīgas 34.vsk.,  72.vsk., 88.vsk.,  Teikas vsk.,  40. vsk.,  95.vsk.,  64.vsk., 6.vsk.,  84.vsk.,  96.vsk, Rīgas Centra humanitārās vsk.,  Rīgas Hanzas vsk, Rīgas Ostvalda vsk. skolēni.
Rīgas 40. vidusskolā karjeras dienu ietvaros tika novadīta prezentācija par Rail Baltica projektu un inženiera profesiju  9.-11. klases skolēniem - kopā ap 100 jauniešiem. Vairākas skolas izteikušas vēlmi jaunajā mācību gadā profesijas izvēles/karjeras dienu ietvaros aicināt Eiropas Dzelzceļa līniju speciālistus uz tikšanos ar skolēniem, lai padziļināti iepazītos ar Rail Baltica projektu un tajā iesaistīto speciālistu profesiju.

„Sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka zemāka informētība par Rail Baltica projektu ir skolnieku vidū, kā arī krievvalodīgās sabiedrības daļā. Tā radās iniciatīva: tikšanās skolās, lai iepazīstinātu ar Rail Baltica projektu, tai skaitā – mazākumtautību skolās. Klātienē tiekoties ar skolēniem, varēja secināt - jauniešus interesē mobilitātes iespējas, ir samērā daudz skolēnu, kas Eiropā jau braukuši ar ātrgaitas vilcieniem un zināja arī par Rail Baltica. Ierastākais komentārs bija: „Tas gan būs forši, ka varēsim divu stundu laikā aizbraukt uz Tallinu vai Viļņu un ceļot arī tālāk!” Jaunieši atzina, ka Rail Baltica ir vēl nebijuša mēroga projekts Latvijā, un, pat neizprotot vēl visas lietošanas iespējas, kas būs pieejamas nākotnē, apliecināja, ka grib izmantot iespējas ceļot.  Izprotot, ka skolēni, kas pašlaik mācās skolā, projekta pabeigšanas brīdī iegūs moderna dzīves stila platformu: ātru un videi draudzīgu dzelzceļu, paverot vēl plašākas mobilitātes iespējas. Arī nākotnē plānojam aktīvu komunikāciju ar šo auditoriju,”  saka Agnis Driksna, Eiropas Dzelzceļa līnijas Attīstības un komunikācijas departamenta direktors.

Pateicamies skolu vadībām par atsaucību un skolēnu parlamentiem par aktīvu līdzdarbību!

Atgādināsim, ka Rail Baltica ir dzelzceļa transporta projekts, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļa tīklā un tas aptver četras Eiropas Savienības valstis – Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju, netieši – arī Somiju, pagarinot maršrutu ar savienojumu Tallina – Helsinki. Ir veikti izpētes un sagatavošanās darbi, lai 2019. gadā sāktos Rail Baltica līnijas projektēšana Starptautiskajā dzelzceļa stacijā Rīgā un no 2021. gadā – būvniecība.


Rīgas 40.vidusskolas skolēni, tiekoties ar Eiropas Dzelzceļu līniju pārstāvjiem, iepazinās ar Rail Baltica projektu un inženiera profesiju. Attēlā: Eiropas Dzelzceļa līnijas tehniskais eksperts Jānis Freimanis stāstīja, kā notiks būvniecības darbi  abās Rail Baltica stacijās Rīgā, un uzskatāmi rādīja, cik lieli izaicinājumi gaida gan uzņēmuma speciālistus, gan topošo objektu būvniekus.


Rīgas Teikas vidusskolas parlamenta pārstāvji Reinis Lansmanis un Laura Grīnvalde pie Rail Baltica interaktīvās prezentācijas. Foto: EDZL