Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Rail Baltica stacija starptautiskajā dzelzceļa stacijā Rīgā

Par projektu

Rail Baltica ieviešanas rezultātā Rīgas centrā tiks izveidots mūsdienīgs multimodāls satiksmes mezgls, kas palielinās mobilitāti, drošību, pieejamību, kā arī piešķirs Rīgai jaunus vaibstus, vizuāli un funkcionāli savienojot līdz šim ar dzelzceļa uzbērumu atdalītās pilsētas daļas, kā arī ar jaunu dzelzceļa tiltu ērti savienojot Daugavas abus krastus arī gājējiem un riteņbraucējiem.

Rīgas Centrālā mezgla izbūves plāns paredz Eiropas sliežu platuma dzelzceļa ievadīšanu Rīgas centrā, izbūvējot četrus jaunus sliežu ceļus, nodrošinot Rail Baltica starptautisko un lidostas savienojumu vilcienu, kā arī Latvijas reģionālo (starppilsētu un piepilsētas) vilcienu apkalpošanu. Tiks izveidota arī mūsdienu prasībām atbilstoša, estētiski pievilcīga un ērta stacijas infrastruktūra trīs līmeņos.  Esošos peronus jeb platformas papildinās vēl divas jaunas platformas: visi peroni tiks paaugstināti, uzlabojot abu dzelzceļa platumu dzelzceļa lietotāju ērtības, iekāpjot vilcienos.

Rail Baltica projekts ir kā katalizators trases apkārtnē esošo teritoriju attīstībai, un tas ir licis pārvērst šo projektu no sliežu projekta uz attīstības projektu, kas maina apkārtnes. Rail Baltica izbūve dod impulsu pilsētas centra attīstībai.

Izbūvējot jauno Centrālo staciju, esam ceļā uz pilnvērtīgu iekļaušanos pašu labāko Eiropas dzelzceļa staciju tīklā (vairāk lasiet šeit).

2020. gada novembrī tika sākta Rail Baltica būvniecība Latvijā ar pirmo – sarežģītāko trases objektu: Centrālā mezgla izbūvi. Būvdarbus veic starptautiskā konkursa uzvarētājs - būvsabiedrība BERERIX, kuru veido Beļģijas lielākais būvniecības uzņēmums BESIX Group, nacionālais būvnieks RERE Būve un Itālijas uzņēmums Rizzani de Eccher, projektēšanas un būvdarbu uzraudzību veic būvinženieri no Egis-Deutche Bahn, bet būvprojekta ekspertīzi nodrošina vietējie eksperti no Firma L4.  Būvniecību veic, pamatojoties uz metu konkursā izvēlēto risinājumu. Tas ir arhitektu biroja PLH Arkitekter sadarbībā ar COWI (Dānija) izstrādātais stacijas un tā apkārtnes attīstības projekta mets. PLH Arkitekter kā meta autori uzrauga ieceres īstenošanu.

Prezentāciju ''Rail Baltica Rīgas Centrālais multimodālais mezgls – no projektēšanas līdz būvniecības darbiem un rezultātam'' skat. šeit

Kartes


Video

Divi gadi Rail Baltica Rīgas Centrālā mezgla būvniecībā

Rail Baltica Rīgas Centrālais mezgls

Rail Baltica  Riga Central station 

Rail Baltica Rīgas Centrālās stacijas funkcionalitāte
Infografikas

Vizualizācijas

Avots: PLH Arhitekter vizualizācijas
Avots: BERERIX vizualizācijas

Rīgas Centrālās stacijas vīzija

Video

RB Rīgas stacijas transporta mezgla izpēte

Iepazīsties ar dokumentu šeit.

 

Rīgas Centrālās stacijas interaktīvā pieredze

Iepazīsties ar interaktīvo pieredzi šeit.

 

Pieteikties uz konsultāciju
Mūsu speciālisti visdrīzākajā laikā ar Jums sazināsies, lai vienotos par tikšanos!