Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Francijas transporta gigantam Alstom nopietna interese par Rail Baltica

16. Janvārī, 2015

Francijas transporta, infrastruktūras un enerģētikas gigants Alstom nopietni plāno piedalīties Rail Baltica projekta realizācijā, piedāvājot gan infrastruktūras izbūves, gan enerģētikas risinājumus, kā arī ritošo sastāvu.

To apliecinājusi Alstom Centrālās un Austrumeiropas direktore Valērija Šardona (Valerie Chardon). Par to raksta Financenet, atsaucoties uz BNS.

Alstom vēlētos Rail Baltica projekta ietvaros piedāvāt arī jaunos ātrgaitas vilcienus Pendolino. Šie vilcieni kopš 2014. gada nogales mēro ceļu jaunajā ātrgaitas vilcienu maršrutā, kas savieno Varšavu ar piecām lielākajām Polijas pilsētām – Gdaņsku, Katovici, Vroclavu, Krakovu un Poznaņu. Nepilnu 300 km attālumu no Varšavas līdz Krakovai vilciens pieveic divarpus stundās, dažbrīd sasniedzot ātrumu 210 km/h.

Šis projekts Polijas dzelzceļa uzņēmuma PKP pasažieru transporta uzņēmumam PKP Intercityizmaksāja 665 miljonus eiro. Alstom piegādāja 20 ātrgaitas vilcienus Pendolino, kas kopumā izmaksāja 400 miljonus eiro jeb 20 miljonus par vienu vilcienu,  kā arī uzbūvēja jaunu vilcienu depo, darījumā iekļaujot 17 gadus ilgu vilcienu uzturēšanas periodu.

Jau esam informējuši, ka Rail Baltica ir dzelzceļa transporta projekts. Tā mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklā, izbūvējot jaunu 1435 mm jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līniju Baltijas valstīs. Ar ātru un videi draudzīgu dzelzceļa transporta satiksmi tiks savienotas metropoles Tallinu – Rīgu – Kauņu – Varšavu – Berlīni (tālākā nākotnē pagarinot maršrutu līdz Venēcijai). 2025. gadā paredzēts atklāt Rail Baltica savienojumu Tallina-Rīga-Kauņa, bet 2030. gadā – savienojumu ar Varšavu. Ņemot vērā, ka uz dzelzceļa līnijas pabeigšanas brīdi ES būs pilnīgi atvērti visi dzelzceļa pārvadājumu tirgus segmenti un jaunā līnija atbildīs vienotajām tehniskajām specifikācijām, jebkurš Eiropas Savienības dzelzceļu pārvadājumu uzņēmums uz vienlīdzīgiem un nediskriminējošiem noteikumiem varēs izmantot Rail Baltica līnijas infrastruktūru. Arī mūsu valsts dzelzceļa pārvadātājiem tas ļaus caur jauno dzelzceļa līniju darboties Eiropas dzelzceļu tīklā.
 Rail Baltica līnijā paredzēta arī kravu satiksme, tāpēc maksimālais projektētais ātrums ir pieņemts 240 km/h. Lielbritānijas konsultāciju kompānijas Aecom Ltd. 2011. gada pētījumā aprēķinātais vidējais ātrums pie šāda maksimālā ātruma pasažieru vilcieniem ir 170 km/h, bet preču vilcieniem – 68 km/h.