Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Turpinot lietot tīmekļa vietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.

Piekrītu

Konference 2016

Konferences “Projekta Rail Baltica/Rail Baltic progress 2016” atskata video

Konferences norises laiks un vieta

2016.gada 30. novembris

pulksten 11.00-15.00

Dzelzceļa muzejs, Uzvaras bulvāris 2A, Rīga

Konferencē “Projekta Rail Baltica progress” Baltijas valstu atbildīgo ministriju pārstāvji un projekta realizētāji pārrunās sasniegto progresu katrā no valstīm, apliecinot Baltijas valstu vienotību ieviešot ātru, drošu un videi draudzīgu dzelzceļa savienojumu ar Eiropu. Projekta realizēšana katrā valstī notiek atbilstoši kopējam Rail Baltica projekta laika grafikam, projektēšanu plānojot pabeigt 2019.gadā, bet būvniecību - 2025.gadā.

Konferences darba valoda: latviešu ar tulkojumu angļu valodā.

Papildus informācija

Organizētājs:

Satiksmes ministrija, Gogoļa iela 3, Rīga, LV-1743, +371 67028276, laila.malzubre@sam.gov.lv

Kontaktinformācija:

Antra Ruiķe, +37129579988, antra.ruike@edzl.lv

Foto galerija

Konferences programma

10:00

Reģistrācija

10:00

Preses konference

10.30

Kafijas pauze

11:00

Konferences atklāšana

Edgars Tavars, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs

Māris Kučinskis, Latvijas Republikas Ministru prezidents

11:20

Pirmā sesija

11:30

Rail Baltica - projekts Baltijas nākotnei

Baiba Rubesa, RB Rail Valdes priekšsēdētāja

11:50

Projekta progress un izaicinājumi Igaunijā

Kristians Kaunisāre (Kristjan Kaunissaare) (EE), Igaunijas Transporta un komunikāciju ministrija, Rail Baltic Igaunija koordinators

12:15

Projekta uzdevumi 2016/2017

Indreks Oravs (Indrek Orav) (EE), Rail Baltic Igaunija, valdes loceklis

12:40

Projekta progress un izaicinājumi Latvijā

Agnis Driksna (LV), Eiropas dzelzceļa līnijas, Attīstības un sadarbības departamenta direktors

13:00

Kafijas pauze

13:30

Otrā sesijaRail Baltica trases novietojums Latvijas teritorijā

Neils Balgalis (LV), Grupa93, valdes priekšsēdētājs

13:25

Rail Baltica projekta aktuālākie darbi Latvijas teritorijā 2016. un 2017. gadā

Kaspars Vingris (LV), Eiropas dzelzceļa līnijas, Projektu ieviešanas departamenta direktors

13:50

Projekta progress un izaicinājumi Lietuvā

Nerijus Kaučikas (Nerijus Kaučikas) (LT), Lietuvas Transporta un komunikāciju ministrijas, Starptautisko attiecību un attīstības departamenta direktora vietnieks

14:15

Projekta uzdevumi 2016/2017

Dainius Budris (Dainius Budrys) (LT), Rail Baltica statyba, direktors

14:40

Baltijas valstu kopdarbība Venēcijas arhitektūras Biennāle 2016

Viesturs Celmiņš (LV), sociālantropologs

15:00

Pusdienas

Konferencē uzstājās

Konferences atklāšanas runas:

Edgars Tavars, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs. 

Video: latviski šeit, angliski šeit

Māris Kučinskis, Latvijas Republikas Ministru prezidents.

Video: latviski šeit, angliski šeit

Baiba Rubesa, RB Rail, valdes priekšsēdētāja

baiba.rubesa@railbaltica.org

Kopš 2015. gada oktobra Baiba Anda Rubesa ir trīs Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail AS izpilddirektore un valdes priekšsēdētāja. Pirms tam viņa darbojās kā konsultante un attīstīja jaunuzņēmumu RFactor SIA, kā arī bija banku Citadele un DNB NORD padomes locekle. Daudzus gadus Baiba Rubesa strādāja Norvēģijas valsts uzņēmumā Statoil ASA, kur pildīja vice-prezidentes korporatīvās sociālās atbildības jomā pienākumus. Pirms tam divus gadus viņa darbojās kā Statoil Azerbaijan direktore  sadarbības ar valsts iestādēm, darba drošības un vides aizsardzības jautājumos. No 2001. līdz 2008. gadam viņa bija lielākā degvielas mazumtirgotāja Latvija Statoil SIA izpilddirektore.

Tāpat iepriekš viņa ir bijusi Ārvalstu investoru padomes Latvijā priekšsēdētāja, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras viceprezidente. Šobrīd Baiba Rubesa darbojas domnīcas “Providus” un biedrības “Kokneses Fonds” padomē.

Prezentācijas tēma: Rail Baltica - projekts Baltijas nākotnei.

Prezentācija

Prezentācijas tēzes

Prezentācijā Baiba Rubesa iepazīstinās ar nākamā gada galvenajiem RB Rail uzdevumiem un redzējumu par sadarbības modeli ar nacionālajām ieviesējorganizācijām. Šobrīd realizējot Rail Baltica projektu, ir jārēķinās, ka tā ir dzelzceļa infrastruktūra, ko klienti izmantos pēc desmit un vairāk gadiem. Savā prezentācijā Baiba Rubesa analizēs, kas ir jāņem vēra, lai uzbūvētu 2030. gada klientu vēlmēm atbilstošu Eiropas platuma dzelzceļa līniju Rail Baltica, nodrošinot  pēc iespējas efektīvāku resursu izmantošanu trases būvniecības laikā.

Video: latviski šeit, angliski šeit

Kristians Kaunisāre (Kristjan Kaunissaare), Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrija, Rail Baltic Igaunija koordinators

kristjan.kaunissaare@mkm.ee

Kopš 2016.gada Kristians Kaunisāre ir Rail Baltic projekta koordinators Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrijā. Pirms tam kopš 2013.gada viņš strādāja uzņēmumā Tallinna Linnatranspordi par ģenerāldirektora padomnieku, attīstības vadītāju un tramvaju servisa departamenta direktora vietnieku. Viņš ir ieguvis pieredzi strādājot Tallinas Transporta departamentā, kā arī Igaunijas dzelzceļa administrācijā.

Prezentācijas tēma: Projekta progress un izaicinājumi Igaunijā

Prezentācija

Prezentācijas tēzes

Kristians Kaunisāre prezentācijā informēs par Rail Baltic projekta sagatavošanas procesu Igaunijā, tajā skaitā par sasniegto progresu ietekmes uz vidi novērtēšanas procesā, kā arī par plānotajiem zemes atsavināšanas risinājumiem Igaunijas teritorijā.

Video: latviski šeit, angliski šeit

Indreks Oravs (Indrek Orav), Rail Baltic Igaunija, valdes loceklis

indrek.orav@rbe.ee

Indreks Oravs vada uzņēmumu Rail Baltic Estonia, kas ir atbildīgs par dzelzceļa projekta Rail Baltica īstenošanu Igaunijā. No 2004. līdz 2009. gadam Indreks Oravs strādāja Igaunijas dzelzceļa uzņēmumā (Estonian Railways), bija viens no tā direktoriem, kā arī valdes loceklis. Uzņēmums Rail Baltic Estonia pārstāv Igaunijas intereses Baltijas valstu kopuzņēmumā RB Rail AS, kas izveidots nozīmīgā dzelzceļa projekta īstenošanai un mārketingam. Indreks Oravs ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnē Tartu Universitātē un grādu diplomātijā un starptautiskajās attiecībās Igaunijas Diplomātijas skolā.

Prezentācijas tēma: Projekta uzdevumi 2016/2017.

Prezentācija

Prezentācijas tēzes

Indreks Oravs savā prezentācijā informēs par Rail Baltic projekta realizētajām aktivitātēm Igaunijā, tajā skaitā par pašreiz notiekošo iepirkumu procedūru, kā arī par tuvākajā laikā plānotajām projekta aktivitātēm.

Video: latviski šeit, angliski šeit

Agnis Driksna, Eiropas dzelzceļa līnijas, Attīstības un sadarbības departamenta direktors

agnis.driksna@sam.gov.lv

Agnis Driksna uzņēmumā Eiropas dzelzceļa līnijas strādā kopš 2016. gada. Kopš 2014. gada viņš strādāja Satiksmes ministrijā par Rail Baltica projekta vadītāju starptautiskās sadarbības jomā, sagatavojot pirmos finansējuma pieteikums ES, kā arī pārstāvēja Latviju Baltijas valstu un ES kopprojektos.

Prezentācijas tēma: Projekta progress un izaicinājumi Latvijā.

Prezentācija

Prezentācijas tēzes

Prezentācijā Agnis Driksna sniegs pārskatu par Rail Baltica publiskās dzelzceļa infrastruktūras ieviešanas gaitu, galvenajiem sasniegumiem un izaicinājumiem Latvijā.  Prezentācijas laikā Agnis Driksna informēs par Rail Baltica projekta ieviešanas modeli Latvijā un izveidoto  sadarbību ar partneriem, nodrošinot efektīvu, pārskatāmu un savlaicīgu projekta ieviešanu, atbilstoši Latvijas stratēģiskajām interesēm.

Video: latviski šeit, angliski šeit

Neils Balgalis, Grupa93, valdes priekšsēdētājs

neils@grupa93.lv

Neils Balgalis ir SIA Grupa93 dibinātājs un kopš 1994. gada ieņem valdes priekšsēdētāja amatu. Kopš 2012. gada Grupa93 ieņem vadošo vietu nozarē, specializējoties teritoriju plānošanā, nacionālā un reģionālā līmeņa attīstības plānošanas dokumentu izstrādē un attīstības projektu ieviešanā, kā arī publiskās apspriešanas procesa organizēšanā. Neils Balgalis ir telpiskās plānošanas eksperts ar vairāk kā 20 gadu starptautiska darba pieredzi pilsētu un reģionu attīstības projektos. Realizēti vairāk nekā 120 Latvijas attīstībā nozīmīgi pilsētu un pašvaldību teritoriju attīstības projekti, kā arī projekti Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā un Somijā. Teicamas moderatora prasmes ar pieredzi vairāk nekā 700 semināru, diskusiju, apspriešanu un darba grupu vadīšanā.

Prezentācijas nosaukumus: Rail Baltica trases novietojums Latvijas teritorijā.

Prezentācija

Prezentācijas tēzes

Neils Balgalis savā prezentācijā izklāstīs galvenos priekšnosacījumus, kas noteica Rail Baltica trases novietojumu Latvijā, kādi faktori to ietekmēja un kā notika sabiedrības iesaistīšanas process. Prezentācijas noslēgumā Neils Balgalis sniegs ieskatu projekta nākotnes aktivitātes.

Video: latviski šeit, angliski šeit

Kaspars Vingris, Eiropas dzelzceļa līnijas, Projektu ieviešanas departamenta direktors

kaspars.vingris@edzl.lv

Kopš 2016.gada janvāri Kaspars Vingris strādā Eiropas dzelzceļa līnijās par Projektu ieviešanas departamenta direktoru. No 2014.gada Kaspars Vingris Satiksmes ministrijā vadīja Rail Baltica nacionālo izpēti. Kopumā viņam ir vairāk kā desmit gadu darba pieredze publiskā un privātā sektora attīstības projektu realizācijā. Viņa vadībā izstrādāti dažāda līmeņa sociālekonomiski, stratēģiski un plānošanas dokumenti. Ieguvis pieredzi kā sociālekonomisku, biznesa plānošanas un inovāciju projektu izpētes un realizācijas vadītājs. Kaspars Vingris ir ieguvis Maģistra grādus politikas zinātnē un uzņēmējdarbības vadībā.

Prezentācijas nosaukums: Rail Baltica projekta aktuālākie darbi Latvijas teritorijā 2016. un 2017. gadā.

Prezentācija

Prezentācijas tēzes

Kaspars Vingris savā prezentācijā stāstīs par projekta sarežģītību un galvenajiem izaicinājumiem, lai īstenotu pēdējo simts gadu laikā vērienīgāko projektu Latvijā. Sniegs ieskatu par paveikto un iecerēto Rail Baltica Rīgas Dzelzceļa tilta un Rīgas Centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla kompleksa apbūvē. Prezentācijas noslēgumā Kaspars Vingris informēs par galvenajiem uzdevumi, kas ir saistīti ar Rail Baltica dzelzceļa stacijas un saistītās infrastruktūra un estakādes integrāciju starptautiskajā lidostā “Rīga”, nodrošinot pilnvērtīgu sasaisti ar lidostas termināļa paplašināšanas ieceri.

Video: latviski šeit, angliski šeit

 

Nerijus Kaučikas (Nerijus Kaučikas), Lietuvas Transporta un komunikāciju ministrija, Starptautisko attiecību un attīstības departamenta direktora vietnieks

nerijus.kaucikas@sumin.lt

Līdz 2015. gada jūlijam Nerijus Kaučikas bija Lietuvas Transporta un sakaru ministrijas Inovāciju un attīstības nodaļas vadītājs. Šajā amatā viņš bija atbildīgs par Eiropas savstarpējā transporta tīkla (TEN-T) galveno koridoru attīstības, kā arī Lietuvas Inteliģento transporta sistēmu politikas saskaņošanu, elektromobilitātes programmas un intermodālā transporta un ES stratēģiju saskaņošanu. Iepriekš Nerijus Kaučikas četrus gadus (2011.-2014. g.) ieguva  pieredzi, būdams transporta atašejs Eiropas Savienībā, pārstāvot Lietuvas pozīciju ES struktūrās saistībā ar intermodālā un sauszemes transporta nozari, turklāt viņš bija atbildīgs par sadarbību ar sabiedriskajām un uzņēmējdarbības asociācijām un iestādēm, kas atrodas Briselē. Lietuvas prezidentūras ES Padomē laikā viņš pildīja ES Padomes Sauszemes transporta darba grupas vadītāja pienākumus. Pirms tam viņš bija Lietuvas Transporta un sakaru ministrijas Transporta politikas nodaļas vadītājs.

Prezentācijas nosaukums: Projekta progress un izaicinājumi Lietuvā.

Prezentācija

Prezentācijas tēzes

Nerijus Kaučikas prezentācija galvenokārt būs par sasniegtajiem rezultātiem, īstenojot Rail Baltica projektu Lietuvā laika periodā no 2015. gada beigām un 2016. gada laikā. Viņš izskaidros arī projekta izaicinājumus un iespējas Lietuvā, kā arī runās par valsts institūciju līdzdalības nozīmi Rail Baltica projekta attīstībā.

 Video: latviski šeit, angliski šeit

Dainius Budris (Dainius Budrys), Rail Baltica statyba, direktors

d.budrys@litrail.lt

Kopš 2014.gada Dainius Budris ir Rail Baltica statyba direktors. Laika periodā no 2013.gada līdz 2014.gadam ieņēma Lietuvas Dzelzceļa Attīstības departamenta direktora vietnieka amatu. Dainius Budris ir strādājis par veikala direktoru lielākajā mazumtirdzniecības ķēdē Rimi Lietuva, esot atbildīgs par uzņēmuma finanšu, mārketinga un attīstības jautājumiem. 2008.gada ievēlēts Lietuvas Saeimā un vadījis Ekonomikas komiteju.

Prezentācijas nosaukumus: Projekta uzdevumi 2016/2017.

Prezentācija

Prezentācijas tēzes

Prezentācijā Dainius Budris stāstīs par sasniegto progresu Rail Baltica projekta ieviešanā Lietuvā, tajā skaitā par paveiktajiem un plānotajiem darbiem projekta galvenajos trīs posmos, kas ietver Lietuvas ziemeļu savienojumu līdz Latvijas robežai, dienvidu savienojumu līdz Polijas robežai un Kauņas satiksmes mezgla pilnveidošanu.

Video: latviski šeit, angliski šeit

Viesturs Celmiņš, sociālantropologs

Kopš 2005.gada Viesturs Celmiņš ir ieguvis pieredzi pilsētvides veidošanā Ņujorkā, Kazaņā, Helsinkos, Oslo un Rīgā. Viņš ir lektors Rīgas Stradiņa Universitātē un RTU Arhitektūras vasaras skolā. Ir veikta pētnieciskā darbība pilsētas attīstības, dizaina un stratēģiskās analīzes jomā. Viesturs Celmiņš ir Fulbraita stipendiāts The New School (2005) un ESRC stipendiāts doktorantūrā Kembridžas universitātē (2011).

Prezentācijas nosaukums: Baltijas valstu kopdarbība Venēcijas arhitektūras Biennālē 2016

Prezentācija

Prezentācijas tēzes

Viesturs Celmiņš prezentācijā izklāstīs ekspozīcijas ideju, formu un tās veidošanas gaitu. “Baltijas Paviljons” ir pirmā vienotā Baltijas valstu arhitektūras ekspozīcija Venēcijas arhitektūras biennālē 2016.gadā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta infrastruktūras tematikai kā jaunam sadarbības izaicinājumam Baltijas reģionā.

Video: latviski šeit, angliski šeit

Pieteikties uz konsultāciju
Mūsu speciālisti visdrīzākajā laikā ar Jums sazināsies, lai vienotos par tikšanos!